Ženy, které se z jakéhokoli důvodu rozhodnou cestovat samy, jsou specifickou skupinou s často specifickými požadavky. Mnohdy cestují samy nebo s dětmi, případně si chtějí dovolenou užít po boku svého čtyřnohého miláčka – psa. Rády nakupují, ale také sportují. A ze všeho nejdůležitější je pro ně bezpečí. Kam tedy za exotikou v takovém případě zamířit?

dovolená

Když se řekne bezpečí

Jakkoli si pod pojmem bezpečná dovolená můžeme představit dlouhé ležení na břehu Lipna nebo opatrné výlety po Šumavě, jde o stereotyp, který moderní ženy nemálo boří. Rády totiž nejen vyjedou do Chorvatska, ale také vyletí někam dál – do exotických až pohádkových krajů.

Bezpečí pro ženy znamená jak stabilní politickou situaci a snad nulovou hrozbu násilností a výtržností, tak také mizivou šanci na jakékoli nepříjemnosti sexuálního rázu a obtěžování. Dobrá zpráva je, že spousta exotických zemí cestovatele (i cestovatelky) chytí do svých bezpečných turistických spárů, například ve velkých letoviscích, kde by si nikdo nic nedovolil. Jedním příkladem za všechny mohou být překrásné Maledivy, o nichž se můžeme dočíst, že drtivou většinu obyvatel tvoří muslimové a vládne zde právo šaría, jenže obyčejný turista to v letovisku a jeho okolí nepozná. Naštěstí k tomu vůbec nemá příležitost.

Tipy na dovolenou: kde se dobře nakupuje, sportuje a odpočívá s dětmi?

Specifickou skupinou jsou ženy nejen proto, že se nechtějí obávat o své zdraví a svou čest před případnými sexuálními útoky, ale i proto, že si ji rády užívají na nákupech, kochají se přírodou, aniž by kvůli tomu musely zdolávat dlouhé a vyčerpávající trasy, cestují s dětmi, což je samo o sobě dost náročné. Následující exotické destinace jsou k těmto i jiným účelům jako stvořené.

Za nákupy a nočním životem do New Yorku

Cílem ženy, která se chce bavit přes den nákupy a v noci hýřením v klubech, bude ideální snad každé velké americké město, jenže New York je bezpochyby tím nejzajímavějším. Po zhlédnutí sochy Svobody a pomníku připomínajícím 11. září 2001 se tady dá nakupovat do aleluja a někdy i za poloviční ceny v porovnání s těmi našimi. Ujít by vám neměl obchod Century 21 na Cortlandt Street, v němž si na své přijde každý, kdo miluje značkové oblečení, největší obchod na světě Macy’s, Forever 21, kde se ženy musí zákonitě zbláznit štěstím, nebo obchody s jednou značkou – Victoria’s Secret, Abercrombie&Fitch a mnoho dalších.

Jakmile se setmí – nebo možná i před tím – najít místo, kde se dá prohýřit noc, není nijak složité. Střešní bary, v nichž si vychutnáte drinky pod širým nebem, diskotéky a taneční kluby, kde DJ mixuje hudbu do zavíračky o čtvrté ranní, komediální kluby nebo jazzové bary a spousta dalších možností je všude, kam se podíváte.

Děti vezměte do Dominikánské republiky

Dominikánská republika nabízí nádherné pláže i překrásné hotelové komplexy, kde své děti zabavíte vy sami, nebo se o ně postarají místní animátoři, a to snad v jakoukoli denní hodinu. Pokud sníte o prožití ráje a toužíte se ocitnout u krásného moře, na světlounkém písku a pod palmou, zabalte pořádný opalovací krém a čapku pro dítko a vyrazte!

Skvělou volbou pro zájezdy s dětmi jsou kromě Dominikánské republiky také Seychely, Maledivy nebo Mauricius, kde vás jistě příjemně překvapí také milí a přátelští lidé.

Cestujete se psem? Zkuste Kubu!

Cestování se psem není o nic jednodušší než s dítětem. A stejně jako dítěti, i psovi musíte nabídnout něco víc než nekonečnou relaxaci na pláži, kterou by vám brzy samou nudou překazil. Proto je vhodné měnit a kombinovat aktivity a odpočinek občas vyměnit za poznávání. Právě z toho důvodu by se vám mohla líbit Kuba. Pokud toužíte po nádherných plážích s bílým pískem a průzračnou vodou Karibiku, ale také po objevení něčeho nového a u nás neobvyklého, vydejte se třeba do nejoblíbenějšího kubánského letoviska Varadero, odkud můžete zavítat na mnoho krásných míst, třeba i do hlavního města Havany.

dovolená

Za sportovním vyžitím na Maledivy i do Gruzie

Chcete-li si dosyta užít vodních sportů, neuděláte chybu, když se vypravíte na Maledivy. Třeba na velice oblíbeném Jižním Ari-Atolu můžete využít skvěle vybavené potápěčské centrum, zkusit windsurfing, vodní lyžování nebo jízdu na kajaku.

Z trochu jiného soudku může být dovolená v Gruzii. Tam se totiž Češi čím dál častěji vydávají lyžovat – a že je vážně o co stát. Dostatek sněhu, dlouhé sjezdovky ve vyšší nadmořské výšce a skvělé podmínky pro heliski a freeride. Exotika v jiném slova smyslu. Ale krásná.

Nejhezčí exotika: pro mnohé Maledivy a Thajsko

Všechna místa, která jsme již vyjmenovali, jsou nádherná a dovolenou na nich si můžete naplno užít. Všechna vás mohou okouzlit úžasnou přírodou, sportovním i kulturním vyžitím… Mezi ty nejpopulárnější destinace, kam se milovníci vydávají, však patří ThajskoMaledivy.

Z Malediv stojí za poznání nejen atoly, ale třeba i hlavní město Malé, mešita na ostrově Nilandhoo a další skvosty.

V Thajsku je samozřejmě neopomenutelným cílem Bangkok, turistické středisko Krabi, letovisko Pattaya, nebo ostrov Phuket.

dovolená

Nebojte se exotiky. Není nebezpečná a líbí se i dětem

Obavy z nebezpečí můžete v oblíbených exotických destinacích hodit za hlavu, tedy alespoň pokud se nechystáte vydávat se na vlastní pěst na dobrodružné výlety, na nichž by mohl být člověk nepříjemně zaskočen. Existuje spousta míst, která jsou jako stvořená pro rodiny s dětmi a ani cestování za oceán se psem dnes není ničím výjimečný. Vyzkoušejte na příští dovolené zase něco nového!

Reklama