Ananas, kokos nebo různé druhy melounů zná každý, ale co třeba karambolu nebo physalis? Tyto názvy už znějí poněkud cizokrajně a ne všichni máme odvahu po nich v obchodě sáhnout a ochutnat je. Není třeba mít obavy. Mnohé exotické plody totiž nejen skvěle chutnají, ale jsou také bohatým a přirozeným zdrojem vitaminů.

Globus

A že o exotické ovoce my Češi máme stále větší zájem, potvrzují i jejich prodeje v hypermarketech. Mezi nejprodávanější druhy se řadí ananas, avokádo, kaki a mango. Pokud však chcete zažít opravdovou chuť ovoce, musíte si být jistí, že jsou plody čerstvé a kvalitní. Nedozrálé exotické ovoce nemá často správně rozvinutou chuť a váš zážitek by nemusel mít takovou hodnotu. A jak to poznat, když není po ruce odborník, který by vám dokázal pomoci? Řiďte se značkou RTE (ready to eat). „Tyto produkty jsou dozrány do optimální konzumní zralosti tak, aby zákazník věděl, jak má dané ovoce chutnat a vypadat,“ říká Darek Reli z hypermarketů Globus, které jako jediné HM v ČR ve svém sortimentu nabízejí nejširší nabídku takto označených produktů.

Chceme ochutnávat novinky!

Globus

„Prodeje exotického ovoce každým rokem stoupají, na zvýšený zájem Čechů reagujeme i rozšiřováním sortimentu,“ říká vedoucí oddělení ovoce a zeleniny HM Globus Darek Reli.

Globus

A co byste měli rozhodně ochutnat? Zkuste sáhnout po physalis, česky mochyni peruánské. Žlutooranžová třešnička je obklopena tenkým suchým kalichem, který se před konzumací oloupe, má osvěžující sladkokyselou chuť podobnou ananasu a vysoký obsah vitamínu C. Ten v sobě obsahuje i hvězdicovitý plod karamboly. Karambola má ostré hrany a hladkou zelenou, žlutou či oranžovou slupku. Uvnitř plodu se ukrývá šťavnatá dřeň, která má sladkou nebo mírně kyselou chuť. Nejčastěji se jí čerstvá v exotických ovocných salátech nebo jako ozdoba pohárů a nápojů.

Globus

Zásobárnou vitaminu A je mučenka jedlá, která je spíše známá pod názvem maracuja. V kuchyni se nejčastěji uplatňuje při dochucování nápojů nebo ovocných smoothies. Exotická chuť a vůně připomíná kombinaci meruňky s mangem. Maracuju podélně rozřízněte a pak už konzumujte rosolovitou dužinu společně se semínky. Pro doplnění vitaminu B1 a B2 je zase dobré sáhnout po papáje. Protáhlé oválné plody papáji jsou sladké a voní po čerstvých meruňkách. Svou chutí však připomínají meloun. Hodí se do ovocných salátů, zvláště v kombinaci s citrusovými plody. Stačí ji podélně rozříznout, vydlabat semínka a poté už si vychutnávat dužinu.

Globus

Darek Reli„Češi nejsou úplně konzervativní, sice u nich stále vede osvědčený ananas či mango, ale rádi zkouší i novinky. Během roku navíc děláme průběžné ochutnávky exotických plodů, takže lidé mají prostor se s cizokrajným ovocem průběžně seznamovat, včetně způsobů kuchyňského využití,“ dodává Darek Reli.

www.globus.cz

Reklama