5ea8205140642obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Zpětně vůbec nechápu, proč jsem s ním byla, a dokonce souhlasila s dítětem. I když Honzíka moc miluju, jeho táta je naprosto neohleduplný a nezodpovědný, a to v době pandemie i mimo ní. Nařízení jako by pro něj neplatila. I v době, než se začala uvolňovat, se synem navštěvoval kamarády i vzdálené příbuzné. Samozřejmě bez roušek. Na ulici ji sice dá sobě i synovi, ale pochybuju, že je pravidelně vyvařuje a mění. Podle Honzíka nosí jednu celý týden,“
popisuje Pavla.

Seniorka v domácnosti

Ta má strach zejména proto, že sdílí domácnost s třiasedmdesátiletou maminkou, která patří do skupiny více ohrožených seniorů, pro které může mít koronavirus fatální následky. Exmanžel to nicméně v úvahu nebere a celou situaci zlehčuje. Podle něj se alespoň populace trochu pročistí a uvolňování je prý jen vodou na jeho mlýn.

„Když teď povolili i stýkání deseti cizích lidí, tak už nebude řešit vůbec nic. Už vidím, jak kluka vezme k okýnku, kde postávají jeho kamarádi z hospody. Manžel si dá pivo, Honzíkovi koupí malinovku a budou tam v hloučku, samozřejmě bez roušek,“ předpovídá Pavla.

S hygienou na štíru

Podle ní Honzíkův otec moc nedbá ani na hygienu. Na mytí rukou často zapomíná a Honzík si u něj před spaním mnohdy nemusí čistit zuby ani se koupat. Vždy po čtrnácti dnech se vrátí o něco méně vychovaný a Pavla musí napravovat způsobené škody.

„Chtěla jsem se domluvit, že bychom po dobu pandemie střídavou péči zrušili, s ohledem na moji maminku, ale nesouhlasí s tím, že by si s Honzíkem jen volal. Telefonovala jsem pro radu i na sociálku, ale tam mi poradili akorát to, abych syna nechala vždy po návratu od otce otestovat, ale to mi přijde každých čtrnáct dní jako blbost, navíc finančně nákladná,“ vysvětluje Pavla.

Ta nyní uvažuje i o možnosti, že by to udělala naopak. Nechala by syna u otce a kvůli mamince by s ním omezila kontakt ona. „Napadlo mě to, ale nedokážu si to představit. Za prvé by ho manžel podle mě na dlouhou dobu nechtěl a za druhé bychom si se synem hrozně chyběli, ale možná mi nic jiného nezbyde,“ uzavírá Pavla.

Čtěte také:

Reklama