Lahodné míchané nápoje, orosené koktejlové sklenice plné ledu, chuť pravého ovoce a výtečně propojené chutě. To vše se skrývá v nových koktejlech, které vám přináší značka Berentzen a jež pro vás vymyslel a namíchal profesionální barman Achim Šipl. Jejich příprava je velice snadná, takže je dokážete v klidu připravit i v pohodlí vašeho domova. Nechte se inspirovat a předveďte svoje barmanské umění svým přátelům při letním grilování nebo na zahradní party u bazénu.

Spojením kvality značky Berentzen a příjemné chuti čerstvého ovoce vznikají výrobky, které patří ke špičce ve své kategorii. Kombinace výběrové obilné pálenky se šťávou z prvotřídních ovocných plodů tvoří tyto likéry. Základní surovinou pšeničné pálenky je vysoce kvalitní, čisté obilí. Nejprve se obilí propere a pak se spaří párou, vzniká rmut, k němuž se přidává slad a škrob. Odpařováním a následnou opakovanou destilací se získá „čistý“ alkohol, který se oddělí od rmutu. Vzniklý alkohol se naředí na 40 % obsah a následuje tzv. rektifikace, což je několikrát opakovaná destilace. Zbude jemný destilát z obilí, který se smíchá s ovocnou šťávou a přidáním vody se sníží obsah alkoholu na konzumační úroveň 15 až 20 % a vzniká ovocný likér. Pro výrobu šťáv a ovocných koncentrátů jsou používány jen prvotřídní a zvláště vybírané plody. Ty se omyjí, rozemelou a vylisují. Díky modernímu zařízení získá finální produkt všechny aromatické vlastnosti původního ovoce. Při výrobě se nepoužívají žádné umělé přísady či aromatické látky, stejně jako žádná barviva či konzervační látky.

„Se značkou Berentzen pracuji již hodně dlouho a mám její kvalitu vyzkoušenou. Snažil jsem se připravit drinky z běžně dostupných surovin, které by zvládl i začátečník. Ovocné příchutě se dobře párují se všemi sezónními produkty. Doporučil bych tedy podávat s ledem a kouskem jakéhokoliv ovoce. Já sám preferuji variantu s minerální vodou, jako takovou mírně alkoholickou limonád,“ říká profesionální barman Achim Šipl, autor nových letních drinků Berentzen.

Achim Šipl

Dopřejte si v parném počasí osvěžující lehce alkoholické koktejly, které si můžete navíc připravit ze čtyř variant likérů Berentzen (Berentzen Pear obsahuje 15 % alkoholu, ostatní varianty 16 % ).

Berentzen

  • Sauer Apfel (Kyselé jablko)

Čistá, příjemně kyselá chuť čerstvých zelených jablíček, přírodní aroma a skvělé osvěžení.

  •  Herber Zwetsch (Trpká švestka)

Tento vysoce kvalitní ovocný likér je vyráběn z vybraného druhu švestek, jež jsou sklízeny v určitém stupni zralosti, který dává nápoji jedinečnou lahodnou trpkost.

  • Wild Cherry (Divoká třešeň)

Přirozená kyselost a trpkost divokých plodů višní je doplněna optimálním množstvím toho nejjemnějšího obilného destilátu.

  • Pear (Hruška)

BerentzenLikér s intenzivní vůní a chutí pečlivě pěstovaných hrušek.

Varianty likérů Berentzen 0,5 l zakoupíte v řetězcích za doporučenou cenu 149 Kč.

 

Více na www.berentzen.cz

Reklama