Předpokládám, že pokud nejste zrovna zarputilé odpůrkyně psů, dáte mi za pravdu, že neexistuje nic roztomilejšího než štěňátka. Musím říct, že kdykoli vidím někde venku štěně, hned se k němu vrhám. Je mi jedno, kdo je na druhém konci špagátu...

Jsem pejskomil (neplést si s pískomilem). Projevy této mé vášně povětšinou neznají mezí, a tak kdykoli vidím na ulici pěkného psa, rozumějte každého psa, tak se k němu vrhám a musím ho pomuchlat. U štěňat to platí dvojnásob, protože není nic roztomilejšího, než štěně.

Bohužel tato moje „úchylka“ má i své neblahé důsledky. Je mi totiž docela jedno, kdo stojí na druhém konci vodítka. Situace je vždy stejná, rychlý pozdrav: „Dobrej, můžu si vašeho pejska pohladit?“ a už se sunu k zemi.

Tak například jednou v brněnském parku Lužánky jsem takhle vyděsil mladou slečnu, která si evidentně myslela, soudě nevím podle čeho, že jsem nějaký deviant. „Bobinko, pojď už. Honem, jdeme!“ Odtáhla z mých spárů štěstím zářícího chlupatého tvorečka. Pravda přitom byla někde docela jinde, jak bryskně poznamenal asi šestiletý klučina, kráčející s babičkou opodál: „Jé, babi, támhle je černoch, co vypadá jako indián, to bude určitě Krakonoš.“

Když jsem se napřímil, babička se mi začala omlouvat, že kluk mele páté přes deváté. Mě to ale hrozně pobavilo. A tak jsem si z Lužánek namísto dotekových zážitků s pejsky, za kterými jsem vyrazil, odnášel alespoň veselou příhodu, kterou tak trochu jedno štěně zapříčinilo.

Fototéma dne 14. ledna 2013: Štěňátka

  • Pošlete mi štěněcí fotku!
  • Napište k ní příhodu se štěnětem.

moje smeckaK dnešnímu tématu zasílejte fotografie (maximálně 5 kusů) štěňat. Abychom příspěvek uveřejnili, pošlete k fotce či fotkám také krátkou štěněcí historku, která bude dlouhá alespoň jako tento odstavec textu. Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá knížku nakladatelství TaMi CZ Já a moje smečka, kterou sepsala fenka Adélka Syručková. Příspěvky posílejte nejpozději 14. 1. 2013 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - nemusí jít o vaše štěňata, ale klidně o štěňata, která jste vyfotila někde v parku, ale rozhodně musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

Výjimka pro čtenářku DanuD - smíte zaslat pár fotek koťátek.

Reklama