Co už zřejmě o atopii víte?

Z odborného hlediska je atopická dermatitida chronické, svědivé a zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje červenými ložisky, někdy mokvajícími, velmi suchou kůží a silným svěděním. Rozsah postižení je různý: čelo, obočí, krk, trup, končetiny (obzvlášť podkolení a loketní jamky). Toto závažné onemocnění provází suchost kůže a nesnesitelné svědění, které ovlivňuje kvalitu života nejen samotného pacienta, ale celé jeho rodiny. Nemocný člověk se často potýká i s psychickými problémy, kdy jej často kvůli vzhledu kůže okolí nepřijímá, zvláště v kolektivu malých dětí.

Průběh onemocnění je charakterizován střídáním klidových období s obdobími vzplanutí (zhoršení stavu způsobené např. stresem, ročním obdobím apod.).

Co pomáhá?

Klíčem ke zmírnění svědění není pouze užívání kortikoidů předepsaných od lékaře během fází vzplanutí. Odborníci na atopickou dermatitidu se shodují v tom, že základem péče zůstává ošetření kůže emolienčními přípravky na denní bázi. Emoliencia posilují vrstvu epidermis a obnovují poškozenou bariérovou funkci kůže. Předcházejí také dehydrataci kůže a zabraňují průniku alergenů hlouběji do kůže. Při jejich každodenním používání je výrazně sníženo riziko vysušování a praskání kůže, kůže tak získává opět pocit komfortu.

Zázrak jménem oves Rhealba®

Nabídka péče pro atopiky je velmi široká. Kvalitní a účinné přípravky jsou k dostání v lékárně, kde Vám navíc odborný personál pomůže s výběrem toho pravého pro Vaši potřebu. Právě v lékárně se setkáte s francouzskou dermokosmetickou značkou A-DERMA, specialistou na suchou a křehkou kůži celé rodiny.

A-DERMA pěstuje v srdci Jihozápadní Francie v regionu Tarn jedinečný rostlinný druh, bio oves Rhealba®. Do přípravků řady EXOMEGA CONTROL určených pro suchou a atopickou kůži používá výtažek z mladých výhonků ovsa Rhealba®, neboť právě ty obsahují veškerou sílu budoucí rostliny a mnohem více vzácných aktivních látek, než je obsaženo v zrnech (saponiny a flavonoidy, které snižují podráždění kůže). Tyto výhonky naopak neobsahují proteiny, které by mohly potenciálně vyvolat podráždění na alergické pokožce.

Přípravky EXOMEGA CONTROL dokážou díky chytrému složení „držet kontrolu“ nad atopií, přesněji řečeno bojovat i proti mikrozánětu, který v pokožce probíhá i v období fáze klidu a účinně tak oddalovat fáze vzplanutí. Vysoká bezpečnost složení umožňuje aplikaci emoliencií Exomega Control již od narození.

Rychlé, jednoduché a praktické řešení

Zabírá vám každodenní aplikace krému spoustu času? Nechtějí vaše děti při mazání držet? Nebo vám není příjemná hutná textura krémů a balzámu na suchou a atopickou pokožku?

Pro všechny tyto případy přichází značka A-DERMA v roce 2021 s novinkou: EXOMEGA CONTROL Emolienčním sprejem. Jeho výhodou je rychlá aplikace a okamžitá absorpce, která umožňuje obléknutí ihned po aplikaci. Textura spreje je lehká, velmi příjemná a umožňuje promazání celého těla za méně než 1 min! Emolienční sprej obsahuje 97 % složek přírodního původu, a naopak neobsahuje kontroverzní látky jako silikony nebo parfemaci, která by mohla vadit alergikům či lidem s citlivou pokožkou. Velkou výhodou spreje je také 48 h efekt proti svědění a škrábání pokožky.

EXOMEGA CONTROL Emolienční sprej:

  • Zklidňuje suchou a atopickou pokožku
  • Je vhodný pro všechny, i pro miminka již od narození
  • Lze ho aplikovat na obličej i tělo, a to za méně než 1 min
  • Umožňuje rychlou a jednoduchou aplikaci
  • Ideální pro úsporu času, pro malé děti, při sportu, na cestování

Všechny přípravky pro suchou a atopickou pokožku A-DERMA EXOMEGA CONTROL jsou dostupné v partnerských kamenných i online lékárnách

Více na ADERMA.CZ

Reklama