Zpěvačka Ewa Farna (15) ani v nejmenším neskrývala v sobotu (13. 12.) v pražské Státní opeře svou radost. Z loňského čtvrtého místa se v anketě Český slavík posunula na bronzovou příčku. Při děkovačce se na pódiu dokonce rozbrečela.

 

Farna letos měla velmi nabitý rok. Poté, co loni na podzim vydala své druhé album Ticho, rozjela se její hudební kariéra naplno. Ewa vydala první živé DVD, pokřtila svůj vlastní kalendář a na podzim vyrazila na turné se slovenskou skupinou No Name, která si odnesla prvního Slavíka v kategorii Slavíci bez hranic.

 

„Byl to pro mě hodně úspěšný rok. A chtěla bych, aby to takhle šlo i dál. Myslím, že jsme udělali velký kus práce, a určitě jsem třetí místo nedostala zadarmo,“ říká Korzu zpěvačka, která si dala do příštího roku předsevzetí, že své tempo ještě zrychlí.


 „Vím, že dneska je to ocenění pro mě velká radost. Ale už zítra se promění v určitý symbol mého úspěchu, který mi bude říkat: Nezapomeň na fanoušky, pracuj, snaž se!“

Přestože Ewu dělilo od druhého místa Lucie Vondráčkové téměř 20 tisíc hlasů, nevzdává se a doufá, že její kariéra bude i nadále stoupat. A že jednou dosáhne i na nejvyšší příčku...

„Příští rok mě opět čekají další koncerty, kromě toho natáčíme druhou desku Ticho, tentokrát v polštině. Byla bych samozřejmě ráda, kdyby se mi jednou povedlo dostat se i na vyšší příčky. Ale to třetí místo je také nádherné a já si ho dneska pořádně užiji,“ směje se nadšeně Ewa, pro kterou je polština mateřským jazykem. 

Reklama