Zatímco jsme dojídali buřty s cibulí, přisedly si ke stolu vedle nás dámy samý lesk a třpyt. Jídelní lístek jim nadělal hotové brázdy do mejkapu a bylo nutno přivolat obsluhu, aby si osvětlily podrobnosti k jednotlivým jídlům. Obsluha byla klasická… hoch většinu z těch jídel nikdy neochutnal, a tak zábava vázla. Dokud jedna z těch dam, trýzněných lůzou a póvlem okolo, nezabodla rudý pařát do jedné z položek a vzletným hlasem nepravila: „Já bych tedy chtěla ten stýk!“

 

 

            To je tvoje pero?  

            Tohle pero?

            Ne… tohle pero. Tohle červené pero.

            Tohle červené pero? Ne, to není moje pero. Moje pero je modré.

 

            „Výborně!“ tleskla a zajásala naše bývalá ruštinářka. „A teď si tenhle rozhovor zkusíme ve dvojicích!“

            „Aha,“ řekl Steve (Roman). Oba jsme věděli, že takhle jsme si teda tu angličtinu nepředstavovali. A co je tvoje to… hm… fejvrit ta… skupina? Džejn?

 

 „Zadej RENÁME!“ říkával učitel informatiky a těm, kteří nemohli ukončit program, doporučoval příkaz ESKÁPE. Část hodiny jsme mohli kreslit v pejnbruši.

 

            Na střední škole už jsem byla zdatným začátečníkem každého večerního kursu a dodnes vím prakticky všechno o The Prokop‘s family. Pan Prokop byl velmi pyšný na svou ženu, protože to byla dobrá učitelka, a ona zase byla pyšná na svého muže, protože to byl vynikající technik. V kapitole jedenáct přijel z brněnského veletrhu pan Green. Doufám, že až se přihlásím do  25. kursu začátečníků, dozvím se konečně, jestli si Jack vzal Zuzanu (blbá, ale pretty as a picture). Je to mnohem pravděpodobnější než to, že si někdo vzal jejího hodného bratra Michala (very clever). Hrál na kytaru a vedl skupinu mladých chlapců. :o)) Ve druhém díle asi už nevěděli, co s ním, tak ho poslali někam na východ stavět přehradu.

Dodnes, když nevím, jak se v životě rozhodnout, otvírám tu knihu a nacházím netušené paralely.

 

             Pak jsem odjela  do Bruselu. Seminář k problematice lidských práv. Chytlo mě to. Neumím anglicky, ale s francouzským přízvukem.

 

            A jak jste na tom vy? A hau long?

           

Reklama