Evropská oční klinika Lexum má za sebou více než sedmnáctiletou tradici vynikající péče o vaše oči. Patří k největším očním klinikám v Evropě, má pověst špičkového pracoviště a také chirurgie šedého zákalu zde má nejvyšší kvalitu.

Chirurgové této oční kliniky provádějí nejvíce očních operací v České republice. Pacientům poskytuje komplexní léčbu šedého zákalu, glaukomu, šilhání, onemocnění rohovky a chorob sítnice. Nabízí všechny metody, kterými je možné odstranit brýle a kontaktní čočky, využívá pro zákroky nejmodernější technologie – femtosekundový a excimerový laser, či implantace nitroočních kontaktních a multifokálních čoček.

Šedý zákal

lexumVíce než 50 % lidí starších šedesáti let, ale také řada mladších pacientů má zhoršené vidění vinou šedého zákalu (katarakty). Jde o velice časté onemocnění, které s pokročilým věkem může postihnout každého z nás. Pacientům, kteří potřebují operaci šedého zákalu, nabízí Evropská oční klinika Lexum výběr všech nejmodernějších metod léčby, jaké jsou dnes ve světě dostupné. Použití speciálních nitroočních čoček a korekčních postupů vám umožní po operaci to nejlepší vidění.

Kromě vysoce kvalitní léčby šedého zákalu plně hrazené ze zdravotního pojištění nabízí klinika i nadstandardní chirurgickou léčbu šedého zákalu KATARAKTA PREMIUM, která znamená využití špičkových materiálů a postupů, jaké lékařská věda a technologie v současnosti nabízí. Léčba KATARAKTA PREMIUM vám po operaci umožní výborné vidění na dálku i na čtení. Pro většinu svých každodenních aktivit nebudete potřebovat dioptrické brýle.

Ještě nedávno byla pro pacienty se šedým zákalem jedinou možností standardní operační léčba, která znamená výměnu vlastní zkalené oční čočky za umělou monofokální nitrooční čočku. Tato čočka umožňuje ostré vidění pouze na jednu vzdálenost, většinou do dálky. Pro vidění do blízka na čtení a na střední vzdálenost je v těchto případech nutné nosit brýle. Použití speciální multifokální nebo akomodační nitrooční čočky umožňuje po operaci ostré vidění nejenom do dálky, ale také do blízka (např. na čtení) a na střední vzdálenost (např. domácí práce, počítač). Na základě speciálního vyšetření se může u některých pacientů použít systém Monovision. Implantací standardních monofokálních nitroočních čoček se v tomto případě nastaví vidění na každém oku na jinou vzdálenost, a tak získáte vidění bez brýlí pro většinu svých obvyklých činností.

Korekce astigmatismu

Mnoho pacientů trpí současně se šedým zákalem také astigmatismem. Pokud není odstraněn, vede po operaci katarakty k neostrému a deformovanému vidění. Astigmatismus je možné odstranit při operaci šedého zákalu pomocí periferních limbálních relaxačních incizí a v případě vyšší vady implantací speciální torické nitrooční čočky, která astigmatismus koriguje. Po implantaci této čočky je vidění ostré, ale většina pacientů potřebuje brýle na čtení nebo brýle bifokální. Implantací multifokální torické čočky je však možné korigovat současně astigmatismus a umožnit vidění do dálky i do blízka bez brýlí. Léčbu vám klinika Lexum „ušije na míru"

Operace se nemusíte obávat

Díky obrovskému technologickému pokroku a novým moderním chirurgickým technikám patří dnes operace šedého zákalu k nejbezpečnějším a také nejúspěšnějším zákrokům. Operaci je dnes možné provádět rychle, bezbolestně a bez injekce, protože ke znecitlivění oka postačí pouze kapání anestetika na jeho povrch. Většina pacientů je také mile překvapena tím, že je už možné odstranit šedý zákal bez použití stehů. Většina pacientů vidí výborně již několik hodin po operaci a druhý den se může vrátit ke svým běžným denním činnostem.

Které operace hradí zdravotní pojišťovny a které hradí pacient?

Na Evropské oční klinice Lexum je veškerá standardní léčba šedého zákalu plně hrazena zdravotními pojišťovnami. Standardní léčba znamená implantaci vysoce kvalitní měkké monofokální nitrooční čočky. Legislativa České republiky a ani smlouvy se zdravotními pojišťovnami však neumožňují doplatky za lexumnadstandardní léčbu. Proto je na klinice celá nadstandardní léčba PREMIUM plně hrazena pacientem. Většina zákroků PREMIUM se obvykle provádí na obou očích, v některých případech je možné provést léčbu pouze na jednom oku. V tom případě je na druhé oko aplikována léčba dle standardů defi novaných zdravotními pojišťovnami a výkon plně hradí pojišťovna, u které je pacient registrován.

Více na www.lexum.cz

Reklama