Potíže s navigací v Americe měla čtenářka Carmi. A to si přikoupili kartu s mapami USA, přesto je navigace pořád hledala v Evropě...

Dalí zkušenost s GPSkou zaslala čtenářka Carmi...


Pustila jsem si dnešní video, které mě fakt pobavilo. A navíc mi připomnělo naše bloudění. Předloni jsme byli s přítelem v Kalifornii. Pro mě to byla první cesta do vysněné Ameriky. Nikdy jsem si nemyslela, že by se mi ten sen mohl splnit. Chtěli jsme si půjčit auto a Kalifornii si trochu projet. Navigaci máme a tak jsme jen přikoupili kartu s mapou Ameriky. První problém byl hned, když jsme přiletěli do San Franciska a chtěli si na navigaci naplánovat cestu. Prostě nás ta navigace neustále hledala v Evropě a nemohla nás najít. Ne a ne se přepnout na vloženou kartu. Po asi dvou opravdu t horkejch hodinách (neměli jsme sebou žádné mapy) mi napadlo zadat nějaký bod zájmu. A navigace se zeptala:“Chcete přepnout na mapu USA?“ To bylo radosti. Pak nám opravdu dobře sloužila, nedovedu si představit cestování po Státech bez navigace. Jen jednou nás pozlobila a to právě, když jsme cestovali do Bakersfield (proto mi to připomnělo to video). Vždycky jsme zadávali adresu hotelu, do kterého jsme jeli. Já tentokrát zatoužila po změně a zadala jsem délku a šířku, tak jak bylo na webových stránkách hotelu. V podvečer jsme se už blížili k Bakersfieldu, byli jsme od něj asi 30 km, když nám najednou navigace dala pokyn, abychom zahnuli doleva. Uvěřili jsme a zahnuli. Mysleli jsme, že objíždíme město a hotel bude z jeho druhé strany. Pořád jsme jeli, už se začalo stmívat a světla města nikde. Po další pár minutách, když se už opravdu úplně setmělo náhle navigace oznámila“ Dojeli jste do cíle“. Vystoupili jsme z auta, před námi polorozpadlá dřevěná stodola a všude kolem – pole s bavlnou.

Tak jsme zase pokorně zadali adresu hotelu, zjistili, že jsme od něj 40 km a vyrazili. Tentokrát už nás navigace dovedla dobře.

Carmi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

K tomuto tématu již příspěvky neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit zdobičkou Tescoma Delícia v hnědém provedení a které dvě další obdrží 2.000 extra bodů do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama