Poslední 4 zimy jsem prostěhovala. Jakmile se začal blížit advent, začala jsem kupit krabice a po vánocích už jsme balili. Bydlení po podnájmech nám zkrátka vycházelo vždy jen na rok. První stěhování mělo nádech dobrodružství. Byli jsme čerstvě zamilovaní a tak jsme se těšili na společnou domácnost. Další rok nám přišla těsně před vánoci zpráva, že se majitelé vracejí z cest a potřebují k dispozici byt. Tenkrát to moc veselé nebylo, já v šestém měsíci a krabice znova v předsíni. Díky partě kamarádů jsme zvládli v rekordním čase najít byt i se přestěhovat ještě před porodem.

Ovšem byt byl opět jen na rok. A tak jsme na další přesun byli, teď už s miminem, náležitě připraveni a předem hledali další hnízdo nejlépe vlastní. Během té doby jsem se naučila nekupit zbytečné věci a všeho co nepotřebujeme se zbavovat. Tím bylo balení snažší. Bohužel se nám nepodařilo do vypršení limitu vlastní bydlení pořídit (i když už jsme měli rozplánováno a rozpracováno) a tak přišla další zima a stále stejná stěhovací parta.

Už mě ani nebavilo ty byty zařizovat. Úporně jsem se těšila až budeme mít konečně někde domov. Ten jsme dostali letos v únoru a tak přišlo konečně to POSLEDNÍ vytoužené stěhování. Koupili jsme zánovní domeček na vesnici kousek za Plzní a věřte mi, je to úžasný pocit po letech kočování být prostě DOMA.

Moc se těšíme na advent, na vánoce, na sáňkování, na běžkování, na svařák se sousedy, prostě na všechno. Zima venku mi vůbec nevadí, o to víc času trávíme doma v teple a s malým synem vyrábíme krmítka, dekorace na vánoce, zdobíme dům a těšíme se na ježíška, který přijde letos poprvé k nám Domů. Zní to sladce:-)

Evique

Text nebyl redakcí upraven.

Dnes si povídáme o tom, kde byste chtěla strávit letošní zimu. Posílejte nám své názory na adresu

redakce@zena-in.cz