A to ne, že by zlobili, ale takoví byli dobří plavci, vzpomíná na své plavecké začátky čtenářka s nickem Evaspiel. A jak pokračují její plavecké schopnosti dnes? To už si přečtěte.

Dobré ráno,
toto téma mě přinutilo vzpomenout si na mé plavecké začátky… Bylo to asi v druhé třídě, kde jsme povinně se školou jezdili na plavání. Už od malička jsem nesnášela potápění, a tak jsem i nesnášela plavání ve škole, protože jsme tam museli dělat ty blbé aktivity, jako je lovení puků, plavání pod vodou, …atd. Ale pamatuji si, že já a jeden kluk jsme se jako první ze třídy naučili plavat a učitelka nás oddělila od ostatních a plavali jsme si ve zvláštním pruhu, to bylo fajn vidět, jak ostatní se plácají pořád s podložkami :)

Potom jsem s rodiči různě chodila na bazény a koupaliště. Ale nikdy jsem nebyla na blbnutí. Doteďka mi vadí, když se mi do očí dostane voda, nesnáším potápění, protože mi vždycky zůstane zadek nahoře, ať dělám, co dělám. Ještě si vzpomínám, jak jsme měli plavání v osmé třídě, a učitelka nás všechny nutila skákat šipku. Ani nevím, jak jsem to vůbec zvládla, skočit z toho stupínku po hlavě dolů. Už bych to v životě asi neudělala. Mám z toho úplně panickou hrůzu :( Potom jsem si od doktorky vyžádala potvrzení, že nemůžu do chlorované vody kvůli ekzému.

Ale zvláštní je, že i když nerada skotačím ve vodě, tak strašně ráda plavu, umím sice jenom prsa, ale když můžu tak plavu o sto šest. Mého manžela to zas nebaví a raději jde na tobogány. Akvaparky nemám moc ráda, protože tam je většinou v létě narváno a plavat se v tom množství lidí moc nedá. Bazén je na to víc přizpůsobený.

Ale abych pravdu řekla, tak jsem teď nebyla ani na bazéně ani v akvaparku skoro dva roky :( Naposledy jsme byli na svatební cestě v Tropical Island v Německu, tam bylo nádherně a od té doby nikde. A nejspíš už nemám ani plavky, ty moje byly na pokraji rozpadnutí už tam. Strašně mě to ale mrzí, hrozně mi chybí ten odlehčený pocit ve vodě, ale jak jsem se tak dívala na sebe do zrcadla, tak bych se asi styděla vlézt do plavek a jít na veřejnost. Musím ještě něco asi shodit a koupit si nové plavky :( Bydlím v Praze, takže o bazény tu není nouze, ale zase člověk nemá vůbec čas, když furt chodí do práce. Už jsme se jednu dobu s manželem koukali na ceny bazénu, ale zůstalo to jen u toho.
No, musím s tím něco udělat, protože s takovou ještě zapomenu plavat :)

Přeji hezký den!
Evaspiel

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________________

Plavání se nezapomíná, a taková plavkyně jako Vy, to už vůbec ne :)
A ten pohled do zrcadla bych vůbec neřešila, jak to psala Tana M ve svém příspěvku, co řekl Darwin? „Kdyby svět nosil jen krásné a chytré lidi, celý vesmír by velmi rychle zanikl.“
Děkuji za příspěvek a hurá do vody
Saša

Téma dnešního dne: Plavky v zimě

 • Máte celkově ráda plavání?
 • Myslíte, že tento sport patří jenom k letnímu období?  
 • Je ve vašem městě krytý bazén?
 • Chodíte tam plavat?
 • Máte doma krytý bazén? Nebo chtěla byste?
 • Líbí se vám aquaparky, nebo dáváte přednost klasickým krytým bazénům?
 • Jaké jsou vaše zkušenosti s plavání v krytém bazénu (ať už dobré, nebo špatné)
 • Považujete plavání za zdravý sport?
 • Kdy jste se poprvé naučila plavat?
 • Stydíte se za svou postavu v plavkách?
 • Otužujete se v zimě?

Vše o plavání piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu odvážnou plavkyni odměním krásnou šperkovnicí.

zavrena

otevrena

Reklama