Jak se jmenují roztomilé Jorkšírky čtenářky s nickem Evaspiel, se dozvíte v dalším pěkném příspěvku. Nechybí ani fotografie.  

Krásný den, milé ženy-in,
jak mnozí z vás už určitě ví, tak mám dvě Jorkšírky. Jedna je starší a větší, ta se jmenuje Jessica a ta druhá je její dcera, Connie.
Děti zatím nemáme tak pojmenování zbylo na nás. Mně a manželovi se nelíbí ty typické české jména, vzali jsme tedy psí kalendář a pomalu jsme vyškrtávali, co jo a co ne. Nakonec jsme vybrali tyto krásné jména. Po čase jsme si řekli: „ A proč jsme si taková jména nenechali pro své děti? „ Taky nesnáším, když se zvířátkům dávají lidská česká jména jako je Lucka, Pepa, … Jednou jsem byla na výběrovém řízení a měli tam takového oškubaného oříška a volali na něj Budho. To je celkem taky úlet :)

Pod rukama mi prošlo plno zvířátek a pokaždé se jmenovali jinak než jejich předchůdci, aby mi je nepřipomínali. Jména jsem vymýšlela po cestě ze zverimexu domů. Koupila jsem si křečka, nesla jsem si ho v krabičce od čaje, a když jsem uvažovala, jak se bude jmenovat, napadlo mě Tea, pak jsem ale zjistila, že je to kluk, tak to byl Teo.

Když jsem si koupila Osmáka degu, tak jsem ho zas pojmenovala Chipsy, tak se jmenovala značka jeho prvních pilin :) S dalším křečkem jsem si nevěděla rady a tak jsem se zeptala po cestě na nádraží kamaráda, co šel se mnou. „Jak ho mám pojmenovat?“ On mi odvětil: „ Co třeba „LAKY“?“ To zní dobře, a tak jsem si myslela, že myslí „Lucky“, co se čte v angličtině „laky“, v překladu štěstí. Později jsem se ho zeptala: „Jak tě napadlo „Laky“?“ „ No, zahlídl jsem ten obchod: Barvy, laky.“  Takže křeček nebyl Lucky, ale Laky :) Stejně jsem říkala, že to je Lucky, přece se nebude jmenovat po nějakém obchodě :)
V příloze posílám fotky Jessicy a Connie, pro ty co je ještě neviděli ;)

Evaspiel

pejscidvaa

pejsci

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Barvy, laky :) Váš kamarád je vtipálek.
Jinak vaše Jorkšírky jsou překrásné! Maminka jak stojí pyšně nad dcerkou. (tedy doufám, že jsem to trefila správně)
Děkuji za váš milý příspěvek i fotografie a přeji všem pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama