profimedia-0752387950.jpg
Foto: Profimedia

Novým prezidentem České republiky byl zvolen armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a první dámou se tak stává jeho manželka Eva Pavlová. Ta svého manžela doprovázela během celé kampaně a po boku mu samozřejmě stála i při vyhlášení výsledků druhého kola.

Paní Eva je vždy perfektně a stylově oblečená a věříme, že jako první dáma bude vždy doma i v zahraničí náš národ důstojně reprezentovat. Osobní stylistkou prezidentského páru je uznávaná módní návrhářka Štěpánka Pivcová.

Pojďme se podívat a ty nejlepší outfity, které Eva Pavlová během prezidentské kampaně oblékla.
 
Při vyhlašování výsledků druhého kola voleb ve Foru Karlín byla Eva Pavlová oblečená do světle růžových šatů pod kolena s dlouhými rukávy z dílny Štěpánky Pivcové, které zdobila jemná stříbrná brož s květem růžového kaštanu od českého designéra Hanuše Lamra. Ten je také tvůrcem náušnic, které měla na uších. „Je mi ctí, že si tento výjimečný šperk, doplněný náušnicemi s motivem violek, vybrala u příležitosti vyhlášení výsledků voleb nová první dáma paní Eva Pavlová. Věřím, že jí přinesla štěstí v závěrečné fázi kampaně, a samozřejmě gratuluji a přeji novému prezidentskému páru mnoho úspěchů,“ říká Hanuš Lamr.

FotoJetrert.jpg
Foto: Profimedia

Unikátní kus vytvořil Hanuš během loňského jara v době, kdy kvetl nádherný růžový kaštan ve Valdštejnské zahradě. Brož je odlita z téměř ryzího stříbra a je osazena růžovými skleněnými střepy, na které použil Hanuš materiál z našich sklářských hutí. Symbolika barev pak hovoří o tom, že růžová v nejrůznějších odstínech představuje lásku, náklonnost, oddanost, kultivovanost, volnost nebo energii. Šperky manželka nového prezidenta sladila s lodičkami. V ruce pak držela bronzové psaníčko české značky Folbeur. Petr Pavel pak s outfitem své ženy dokonale sladil kravatu.

63d79bb38ab93profimedia-0752471464.jpg
Foto: Profimedia

Při příchodu do štábu jsme Pak mohli Evu Pavlovou ještě spatřit ve výraznější růžové barvě, kterou měl její kašmírový kabát. Ten pochází z dílny stylistky nově zvoleného prezidentského páru Štěpánky Pivcové. V kapse nové první dámy nechyběl ani plyšový sloník pro štěstí, kterého Petr Pavel dostal na Staroměstském náměstí od malé dívky jménem Sofinka. Jeho žena ho od té doby neustále nosila s sebou. Měla ho i při debatě na televizi Prima. V neděli po volbách pak na Instagram napsala Sofince vzkaz: „Musíme se s tebou poradit, jestli ho můžeme poslat někomu dalšímu, kdo by ho teď také potřeboval. A pokud souhlasíš, tak jestli tě někdo napadá." Příznivci první dámy však přicházejí s nejrůznějšími nápady. „Nadace Sloník Evy Pavlové. To nezní špatně ne?" stojí například v jednom.

Moc se nám líbil i druhým outfit, který paní Eva oblékla v sobotu na večer poté, co už bylo jasné, že se stane novou první dámou (tedy manželkou prezidenta, jak by prý byla raději, aby se jí říkalo). Tento outfit už byl méně formální. Na sobě měla džínové šaty do půlky lýtek s drobnou výšivkou kočičky u srdce. Micka manželů Pavlových mohla být alespoň obrazně v tento šťastný den se svými páníčky. Šaty v pase rozděloval zlatý pásek s výraznou přezkou. Na nohy pak obula hnědé kozačky, které celý outfit perfektně doplnily.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílel uživatel @luciepol

Eva Pavlová doprovázela svého manželka i během debat. Během té poslední televizní na Nově dorazila ruku v ruce se svým manžele v zavinovacím dlouhém kabátu ve velbloudí hnědé barvě, ke kterému zvolila malou kabelku ve stejném odstínu a obula vysoké kozačky v tmavší hnědé. Pod kabátem paní Eva schovávala slušivé tmavě zelené šaty. Za nás naprosto perfektní kombinace. Petr Pavel byl oblečený v tmavě modrém obleku české značky Gosman.

FotoJetet-1-.jpg
Foto: Profimedia

Hodný první dámy byl i outfit, který Eva Pavlová oblékla během první televizní debaty ve druhém kole prezidentských voleb, kterou vysílala Česká televize. Tentokrát sice příliš neladila s manželem, ale moc jí to slušelo. Na sobě měla světle růžové šaty nad kolena se zajímavým detailem u krku v podobě pruhu látky protaženém skrz stříbrnou přezku. Barevně výrazný kousek už nepotřeboval příliš ladit, stačilo si k němu natáhnout černé punčochy, obout černé kozačky a do ruky vzít černou kabelku. Ačkoliv by outfit vypadal o něco lépe s lodičkami, je jasné, že v aktuálním počasí jsou zimní boty praktičtější volbou. I tak je celek jednoduchý, decentní a pěkný.

profimedia-0751691529.jpg
Foto: Profimedia

Eva Pavlová je na roli první dámy skvěle připravena, jelikož už svého manžela doprovázela při diplomatických zahraničních cestách. Rozhodne nechce zůstávat v pozadí jako manželka Miloše Zemana posledních deset let, ačkoliv přiznává, že si na všechen ten rozruch a média nemůže stále příliš zvyknout.

Podle ní by měla mít manželka prezidenta svůj vlastní malý úřad, aby byla více platná pro celou společnost. „Myslím, že by měla ukazovat a svítit na místa, která fungují a pomáhat, i tam, kde správné příklady ještě chybí. Osobně mám zkušenosti a blízko k práci s dětmi, k tématu rodiny. Zajímá mě také téma postavení žen a rovnost – žen i mužů – a pak následná péče,“ řekla už dříve v našem rozhovoru.

Zdroje: Autorka článku, Hanuš Lamr, Instagram Štěpánky Pivcové