Po necelém roce příprav, probíhajících za naprostého utajení, zveřejnil bavič, moderátor a podnikatel v show-businessu Petr Novotný svůj grandiózní projet. Na konci ledna 2009 uspořádá 3 megakoncerty pěvecké dvojice Eva a Vašek pod posvátnou horou Říp. Petr Novotný současně představil i knihu "Eva a Vašek - Cesta na Říp". Ta má přinést - kromě málo známých či zcela neznámých kapitol ze života Evy a Vaška - i odpověď na často diskutovanou otázku: Jsou či nejsou manželé? Čitatel však musí číst pozorně, aby mu odhalení tohoto tajemství neuniklo.

Na myšlenku velkého koncertu Evy a Vaška, dvojice známé z teleshoppingů především díky svému hitu Bílá Orchidej, prý přišel Vašek - celým jménem Ing. Václav Ševčík.
Původně snil o koncertu na Strahově, jaký uspořádal Petr Novotný pro bratry Nedvědy v roce 1996.
"Chtěl bych uspořádat akci, kde by si národ zazpíval třeba lidové písničky a vy byste byli u toho. Chtělo by to i odpovídající místo, ale napřed se chci zeptat, zda do toho jdete?" Zeptal se tehdy Evy a Vaška Petr Novotný.
"Jdeme do toho a viděl bych to jedině na Řípu," odpověděl Vašek. "Kde jinde by se měl národ sejít a zpívat s harmonikou Ta naše písnička česká…"
A tak se zrodila akce, na kterou by poslední tři květnové dny mělo dohromady dorazit více než sto tisíc milovníků dechovky.

Na koncert budou létat i speciály.
Kromě Evy a Vaška by měla na koncertě vystoupit například i Moravanka Jana Slabáka, Honza Nedvěd, soubor Ondráš či Bohemia Music z Rakouska, která se pyšní titulem "Nejmenší dechovka na světě". Koncerty má stylově moderovat zpěvák a hudebník František Ringo Čech.
Do přírodního areálu Krabčice pod horou Říp, kde se má koncert uskutečnit, budou posluchače z celé ČR svážet speciální autobusy.
Ti pohodlnější a movitější ale mohou využít i speciální letecké linky, které budou v dny koncertů odlétat z Ostravy a Brna s přistáním na letišti v Roudnici nad Labem, odkud budou autobusovým spojením dopraveni na místo koncertu.
Do akce bude Petr Novotný údajně investovat celkem 10 milionů korun. A jak sám řekl, o návratnost investice nemá vůbec strach.

 

Reklama