kl1.jpg

Po roce a půl stavebních prací se ve Zlíně otevírá nové lůžkové oddělení. Klinika slavnostně zahájila provoz nových prostor 16. června. Sloužit mají především pro chirurgii a gynekologii, zároveň ale klinika do budoucna počítá i se zavedením ortopedických operačních výkonů v režimu jednodenní chirurgie. Stavební práce byly zahájeny v prosinci roku 2020 a kompletně dokončeny na konci letošního května, nicméně již od října minulého roku funguje v nových prostorech ve zkušebním provozu chirurgické pracoviště. Celé oddělení je v plném chodu od 1. června 2022.

Pokoje se samostatným sociálním zařízením a wifi připojením

kl2.jpg

Nové lůžkové oddělení EUC Kliniky ve Zlíně má k dispozici celkem 23 pokojů. Jedná se o jednolůžkové, dvoulůžkové a trojlůžkové jednotky, dáletaké o 4 lůžka na oddělení intenzivní péče, 3 pooperační lůžka a 8 lůžek ve stacionáři. Pokoje jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením, klimatizací, televizí – a pacienti mají také možnost připojit se zdarma k wifi. „Jsme velmi rádi, že můžeme našim pacientům poskytnout vysoce kvalitní zdravotní péči i díky nově zrekonstruovanému lůžkovému oddělení. Pobyt na klinice před operací i v době rekonvalescence pro ně bude tímto také mnohem pohodlnější,“ říkáMUDr. Tomáš Melichar, MBA, ředitel EUC Kliniky Zlín.

kl3.jpg
 
„Mezinárodní trend jednoznačně ukazuje na odklon plánovaných operačních výkonů od akutních lůžkových zařízení směrem k jednodenní péči na lůžku nebo k lůžkovým zařízením určeným pro plánovanou neboli elektivní operační péči. K takovým se řadí i naše zlínská klinika. Rozdělení péče podle typu a neodkladnosti zákroku do nemocnic či klinik má jednoznačnou výhodou pro všechny strany. Elektivní forma operativy umožňuje lepší plánování využití kapacit operačních sálů i lůžek. Pacientům pak poskytuje komfort, který jim zajišťuje kratší dobu hospitalizace po operačním výkonu a minimalizuje riziko infekčních komplikací,“ dodává Ing. Václav Vachta, MBA, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Rekonstrukce lůžkového oddělení zlínské EUC Kliniky vyšla na 55 milionů korun.

62b1a4e92b6ebobrazek.png

Reklama