y1.jpg
Foto: Klára Křížová

Já jsem měla naštěstí lehký průběh covidu a tak naštěstí i výsledky mého vyšetření dopadly dobře. Ale řada sportovců řeší nějaké postcovidové potíže, proto si myslím, že odborné poradenství včetně preventivního vyšetření je na místě.

Samotné vyšetření je asi na půl hodiny a skládá se ze spirometrie a zátěžového testu. Něž si sednete na kolo, sestřička vám na tělo připne snímající diody, které přesně monitorují činnost vašeho srdce ve všech fázích zátěže, měří vám tep a tlak. Po dosažení výkonnostního maxima pak zapsané naměřené výsledky vyhodnotí odborník, Prof. MUDr. Ladislav Pyšný, CSc., MPH, který vám vysvětlí, jak vaše tělo na tom aktuálně je a jakou zátěž si po nemoci můžete dovolit.

ya2.jpg
Foto: Klára Křížová

Ráda vám doporučím Centrum sportovní medicíny na EUC Klinice v Ústí nad Labem, které nabízí ucelenou zdravotní péči pro rekreační i vrcholové sportovce všech věkových kategorií. Jedinečné propojení sportovní medicíny, praktického lékaře a dalších našich odborníků na jednom místě, zajišťuje klientům komplexní a profesionální péči o své zdraví.

Sportujete? A prodělali jste covid? Centrum sportovní medicíny EUC Kliniky Ústí nad Labem vám poradí co dělat, pokud se stále potýkáte s následky.

Proč je to pro sportovce důležité? Aktuálně připravujeme rozhovor, na otázky nám odpoví Prof. MUDr. Ladislav Pyšný, CSc., MPH odborný zástupce tohoto centra, na který se můžete již brzy těšit.

Více na https://euc.cz/nase-zarizeni/kliniky/euc-klinika-usti-nad-labem/centrum-sportovni-mediciny/

Podívejte se na video: