Hlavní lékařka kliniky MUDr. Jana Vyskočilová uvádí: „Znovuotevření ORL ambulance je velmi důležité jednak z důvodu dlouhodobě značné poptávky, ale i vzhledem ke skutečnosti, že na klinice máme velkou ambulantní spánkovou laboratoř. Ta se věnuje pacientům s poruchami dýchání ve spánku. Tedy spolupracující ORL ambulance v místě byla bezpodmínečně nutná.“
„Dlouhodobým záměrem je, aby plzeňská EUC klinika nabídla na jednom místě a pod jednou střechou škálu veškeré ambulantní zdravotní péče, kterou veřejnost poptává. Nyní se intenzivně soustředíme na rozšíření ordinačních hodin oborů, které jsou v rámci města nedostatečně pokryty nebo na specializace, u nichž zájem ze strany veřejnosti zvysoka převyšuje nabídku v místě, tedy způsobuje neúměrně dlouhé čekací doby na vyšetření. Veškerá naše snaha tak směřuje ke zvýšení komfortu zdravotních služeb a dostupnosti péče v Plzni, k čemuž pochopitelně přispívá i dobrá dostupnost v centru města,“ upřesňuje ředitelka EUC Kliniky Plzeň PhDr. Alena Hynková, MBA.
K rozšíření ambulantní péče přispělo navýšení kapacity další ordinace diabetologie, která diagnostikuje, léčí a dispenzarizuje pacienty s diabetem (cukrovkou) prvního i druhého typu a prediabetem. Novinkou do pololetí bude screeningové vyšetření diabetické retinopatie – onemocnění spojeného s cukrovkou, které postihuje cévy sítnice a jehož důsledkem může být silné poškození zraku. „Diabetes mellitus, vzhledem k jeho výskytu v populaci, je onemocnění, u něhož strmě narůstá zájem po ambulantní péči. Výhodou léčby na naší klinice je její komplexnost: možnost provázané péče pro všechny následné komplikace způsobené postižením cév u diabetu, ať již v rovině oční, interní nebo chronických ran,“ vysvětluje diabetoložka MUDr. Libuše Hrdličková.
V rámci plzeňské EUC kliniky na Denisově nábřeží už druhým rokem funguje i Centrum hojení chronických ran (CCHR), specializované pracoviště, které se soustředí zejména na léčbu bércových vředů z důvodu tepenné a žilní nedostatečnosti, komplexní ošetření proleženin a diabetických defektů (diabetická noha), léčbu komplikovaně se hojících pooperačních ran a defekty tzv. pergamenové kůže. „Centrum je založeno na mezioborové spolupráci chirurgů, diabetologů, všeobecných praktických lékařů a internistů a mohou ho navštívit jak pacienti EUC klinik, tak i klienti dalších zdravotnických zařízení,“ doplňuje vedoucí lékařka dermatologie a CCHR MUDr. Štěpánka Pavcová. Že jde o službu veřejností poptávanou i za hranicemi krajské metropole, dokladuje rychle se plnící kapacita obou ambulancí v nově zrekonstruovaném 3. patře kliniky. I tato léčba je kompletně hrazena z veřejného zdravotního pojištění.
Zdroj: www.euc.cz
Nový komentář