Doba se od časů Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského značně změnila, a i když si dnes na nějaká pravidla moc nehrajeme, přece jen bychom neměli zapomínat na „slušné vychování“. Minule jsme si řekli pár zásad, jak správně telefonovat. Dnes si připomeneme pár zásad stolování.

Příbor držíme tak, abychom v ruce svírali horní dvě třetiny rukojeti. Vidličku i nůž uchopíme jako tužku, zápěstí by se nemělo dotýkat stolu. Hlavu neskláníme příliš nad talíř (jinak je tomu v čínské restauraci, pokud jíme hůlkami – cestu k ústům si co nejvíc zkrátíme, dělají to tak i sami Číňané).

Látkový ubrousek klademe do klína, nikdy jej nezastrkáváme za límec ani za pásek. Zlehka si jím otřeme ústa před napitím a po jídle – zůstává však na klíně při všech chodech včetně zákusku. Po jídle ho položíme volně na stůl. Papírový ubrousek na kolena neklademe, po jídle ho lehce zmačkáme a odložíme na talíř.

Párátko se ve vybrané společnosti nepoužívá u stolu vůbec. Měli bychom si ho vzít s sebou a poodejít do vedlejší místnosti. Mezi známými si můžeme zuby opatrně vyčistit, přičemž si ústa zakryjeme dlaní.

Talíř by se neměl po jídle na závěr vytírat kouskem chleba (výjimkou je Francie, kde by si naopak mysleli, že hostům nechutnalo).

Přípitek s ťuknutím – to je tradice. Sklenice držíme za stopku a díváme se přítomným partnerům do očí. Ťukáme si s vínem a sektem, sklenku s tvrdým alkoholem, koktejlem, aperitivem nebo pivem pouze pozvedneme. Abstinenti si však mohou i nealkoholickými nápoji přiťuknout.

Chleba neukusujeme, ani si celý krajíc nenatíráme máslem, pokaždé si kousek ulomíme. Pokrmy, které zvládneme bez nože (například vaječná jídla, saláty, zeleninu nebo pokrmy z brambor) jíme vidličkou a kouskem chleba si pomáháme.

Studený bufet je dnes ve větší společnosti čím dál oblíbenější. Překvapivě ale nabízí i teplá jídla. V tom případě se raději necháme obsloužit personálem. Na talíř si nedáváme příliš a nemícháme předkrm a hlavní chod, ani rybu s masem, a už vůbec ne se sladkostmi. Zajdeme si radši ke stolu víckrát a na každé jídlo si vezmeme nový talířek a čistý příbor.

Nejčastější prohřešky

• odkládat použitý příbor vedle talíře na ubrus
• začít hned jíst, když ostatní mají ještě prázdné talíře
• dávat si nůž do úst
• pít tak, že na sklenici zůstanou zbytky jídla nebo rtěnky
• mluvit nahlas s plnými ústy
• očichávat pokrmy nebo do nich foukat, aby se ochladily
• kouřit mezi chody – výjimkou je čistě kuřácká společnost


Podívejte se na předchozí díl: Jak správně telefonovat?

Reklama