Dobrý den, s přežblepty mívám skutečně problém. Už od základní školy s tím bojuji - vyhodili mě za to z dramaťáku. Tehdy jsem hrála smutnou matku, oděnou v černé, které zemřel syn.

Stála za oknem, venku pršelo, ona ruku položenou na zamlženém skle a útrpný výraz... Měla říct, že je jaro. Že lidé odkládají kabáty, čepice, a že ona žádnou naději v jaru nevidí. Ono drama ovšem skončilo ve výbuchu smíchu, když nešťastná žena v mém podání pronesla:

Je jaro. Lidé odkládají kabáty, slepice...

Dali mi tehdy ještě jednu šanci, a to na Vánoce. Byla to staročeská hra a mj jsem měla pronést větu o tom že Marie Ježíška "koupala do závějí".

Jenže ve staročeštině se docela blbě mluví a tak z toho vylezlo: ... na prsou ho hřála, kopala jej do závějí..... vánoční atmosféra byla tatam.

Na střední škole jsem už dramaťák nezkoušela. Zato jsem se učila psát všemi deseti. A to tak urputně, že jsem klapáním do klávesnice vyrušovala zbytek třídy. "Co to tam děláte?!" okřikla mě tehdy učitelka, protože si asi myslela, že chatuju. A já jak jsem se lekla, tak jsem prudce odpověděla "Pičím čísmenka...eee....cvičím písmenka!"

Dnes už jsem dospělá a manžel si z mých přeřeků utahuje. Kdo by ale řekl, že člověk se může i nešikovně upsat? A zrovna do životopisu!
Na pracovním pohovoru se mnou byli velmi spokojeni a vypadali, že mě vezmou. Jakýsi pán nakukoval do mého CV, pak se pousmál a zeptal se: kde máte zbylých osm?

Nechápavě jsem se na něj koukala. Čeho osm? Ale nějak se ta otázka zakecala a vzali mě. Teprve po letech jsem koukla znovu do svého CV. V dovednostech jsem měla napsáno, že umím psát všemi deseti prsty.

Tedy to tam mělo být. Ono mi to písmeno T ve slově "prsty" tak nějak.... vypadlo.

S pozdravem
Eternity

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


…se nedivím, že Tě pán přijal. Taky bych chtěla mít takovou písařku s tak zajímavou technikou :) Velice vydařené! Míša

Vaše, nebo i cizí překlepy, které vás pobavily, přežblebty, které nejde zapomenout a také nově a z hlavy naší editorky, která někdy umí něco přečíst jinak, „přečtepy“…  To je dnešní téma dne a námět pro vaše příspěvky. Podělte se s námi na redakce@zena-in.cz

Reklama