eukalyptus-fb.jpgFoto: Shutterstock

Je známo, že éterické oleje mají relaxační a zklidňující účinky, takže pomáhají navodit spánek a zároveň pomáhají tělu bojovat se sezónními problémy, jako jsou nachlazení či kašel. Proto se v průběhu let staly nezbytnou součástí mnoha domácích léků. Jedním z takových éterických olejů je eukalyptus.

O oleji, který se získává z listů eukalyptu, je známo, že je protizánětlivý. Ajurvédský praktik Dr. Shyam popsal, jak lze eukalyptový olej používat k různým účelům, a doporučil několik jednoduchých tipů. „Esenciální oleje extrahované z listů eukalyptu jsou známé svými silnými analgetickými a protizánětlivými vlastnostmi. V rostlině se také nacházejí přírodní antioxidanty,“ uvedl ve svém příspěvku na Instagramu Dr. Shyam.
 
Olej z eukalyptu doporučuje na různé neduhy. Lze jej například jemně třít do kolen a kloubů ke zmírnění bolesti. Do sklenice teplé vody přidejte dva ml eukalyptového oleje, špetku kamenné soli a mletou kurkumu. Tento roztok kloktejte na bolest v krku, angínu či kašel. Vdechování páry s několika kapkami eukalyptového oleje je zase skvělé pro ucpaný nos a nachlazení.  V některých případech se pacientům trpícím střevními červy podává klystýr s olejem z eukalyptu.