Piju víc bylinkových čajů, opět jsem se začala víc zabývat drahými kameny, nejen pro své okolí, ale i pro sebe, zapaluji více síic a stále častěji mě oslovují přírodní vůně.
5f859778ef873obrazek.png
Foto: Shutterstock

Nedávno jsem si koupila po delší době opět aromalampičku domů a jednu do práce i s vonnými oleji na čištění prostorů, přivedla mě na to totiž kamarádka Janička, ta s vonnými oleji pracuje, a když přijdete k ní do její alchymistické kanceláře, máte pocit, že jsme se ocitli v kouzelném prostoru naplněným velkým a pradávným tajemstvím.

Malinké lahvičky jsou všude, doplněné o nádherně barevné krabičky, pohádkové knížky o účincích těchto olejů a věcí s nimi souvisejících.

Vonných olejů je habakuk, a mnoho jsem za svou životní cestu vyzkoušela, ale ty její mi přijdou jiné, jmenují se doTerra, pokud se někdo z vás s nimi setkal, snad mi dáte za pravdu.

Vždy když jsem přišla s nějakým problémem, tak vytáhla jakousi lahvičku s tekutým obsahem a řekla, zkus to, jestli ti voní, tak jsme to našli.

První můj olej, který mám stále doma a používám ho, byl Forgive, olej působící při hněvu a pocitech viny, potřebovala jsem ho vždy při komunikaci s bývalým přítelem, ale má působení mnohem širší i na poli tělesných disfunkcí.
5f85987781bffobrazek.png
Foto: Shutterstock

Druhý olejíček, který jsem používala, byl Motivate. ale o ten mě obral můj osmnáctiletý syn, který ho zbožňuje, a když má před sebou něco nepříjemného, tak si ho kape na zápěstí. Motivate je olejíček na dodání sebevědomí a kuráže, pomáhající i při zmatku a přetížení, ale opět pole jeho působení je daleko rozsáhlejší (pro případné badatelky info není těžké najít na veřejných sítích).

Ovšem, na čem v současnosti nejvíce ujíždím, je olej Adaptiv, olej přizpůsobení, který jsem také dostala doporučený - působí při chaotickém prostředí a situacích, při hněvu, vzteku, nepřizpůsobivosti, při změnách nálad z důvodu menopauzy a deprese, nezájmu, nedostatku motivace a další… Tento olej někdo musel vymyslet přímo pro mě, jeho neviditelné vlnění totiž moje duše přímo vyžaduje, nosím ho stále při sobě a v noci ho mám na nočním stolku pro všechny případy, no, jeden nikdy neví!
5f8597dce7788obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vedle Adaptivu mám po kapsách většinou ještě Wild orange, olej hojnosti, dodává energii a zvedá náladu, což se hodí v každé situaci - a zvlášť v této době.

Možná někdo z vás na olejíčky věří, někdo z vás možná ne, každý máme své pomocníky a průvodce, ale myslím a doufám, že olejíčky se mnou již zůstanou. Z brožurky o těchto výjimečných vůních jsem nedokázala odolat a cítím potřebu něco málo ze všech informací přeposlat i vám.

Vlastnosti esenciálních olejů daleko přesahují jejich krásnou vůni, jsou totiž životodárnou podstatou rostliny, chrání ji před škodlivými vlivy okolí i mikroorganismů. Dokážou stejně účinně chránit i lidské tělo, protože umí proniknout buněčnou membránou. Esenciální oleje jsou 50x až 70x účinnější při ochraně člověka než samotné rostliny, protože jejich koncentrace je velmi vysoká. K získání jednoho litru esenciálního oleje máty je potřeba až jedna tuna rostlinného materiálu. To je důvod, proč jedna kapka esenciálního oleje máty odpovídá účinku 28 šálků mátového čaje…

Přečtete si také:

Grepová jádra mají prokazatelnou léčivou moc

ja3.jpg

Granátové jablko je zdrojem rostlinných hormonů

5f85940ba289bja3.jpg

Reklama