Nový Mercedes-Benz třídy S bude uveden na trh v České republice 20. července 2013. Vlajková loď stuttgartské automobilky stanovuje naprosto nová měřítka v nejrůznějších oblastech. Při vývoji auta byl kladený důraz zejména na inteligentní jízdu, účinnou techniku a komfort s esencí luxusu. Třída S tak představuje špičku automobilové techniky nejen v rámci značky Mercedes-Benz, ale i celého automobilového průmyslu.

Mercedes-Benz

Jako červená nit se táhne historií značky typická tvář Mercedesu. Moderní design třídy S byl vždy výrazem luxusu a automobilové vznešenosti své epochy. Nová třída S na tuto tradici navazuje. „Design spojuje svět moderního progresivního stylu s klasickou elegancí našich vozidel z 30. let a vytváří tak ze třídy S  skutečnou designérskou ikonu,“ říká ke klasickému, suverénnímu a zároveň modernímu sedanu šéfdesignér Gorden Wagener.

Mercedes-Benz

Uvnitř vozu vládne jedinečně ladný, smyslně elegantní styl. Dokonale sladěný koncept materiálů, barev a pohodlných sedaček přispívá k celistvému dojmu z exkluzivního interiéru. Součástí paketu AIR-BALANCE je ionizování, výkonná filtrace vzduchu a světová novinka „aktivní parfémování“.  Uživatel může parfémování zapnout a vypnout nebo nastavit jeho intenzitu. Změna vůně ale není trvalá, molekuly parfému neulpívají na textilních plochách vozidla nebo na oblečení. Vůně působí decentně, jemně se vynoří a rychle zase doznívá.

Další inovací je funkce ENERGIZING podle principu masáže horkými kameny. Odborníci značky Mercedes-Benz na sedadla vyvinuli jedinečnou masáž se 14 samostatně ovládanými vzduchovými vaky v opěradle a s integrovanou funkcí vyhřívání. Celkem je na výběr šest masážních programů, z nichž dva pracují za podpory vyhřívání. Funkce je k dispozici i pro sedadla vzadu.

Mercedes-Benz

Mezi zdokonalené ovládací prvky patří například dotyková telefonní klávesnice, hlasové ovládání audiosystému a zadávání kompletních adres pouze hlasem. Novinkou je také možnost předčítání textových zpráv nebo e-mailů. Ve třídě S slaví premiéru zcela nová generace multimediálních systémů s intuitivním ovládáním. Díky vícemístnému systému lze z každého sedadla nezávisle na sobě využívat všechny zdroje zábavy.

Mercedes-Benz

 „Třída S je na špičce vývoje nejen značky Mercedes-Benz, ale celého automobilového průmyslu. A to již po celá desetiletí. Třída S je proto také nejprodávanějším luxusním vozem na světě,“ uvádí  Dr. Joachim Schmidt, člen vedení divize Mercedes-Benz Cars zodpovědný za prodej a marketing.

Reklama