RAJSKÝ PLYN VÁS ZBAVÍ I TOHO NEJTĚŽŠÍHO STRACHU ZE ZUBNÍHO OŠETŘENÍ. U DĚTÍ MŮŽE NAHRADIT OŠETŘENÍ V CELKOVÉ ANESTEZII. A NĚKOLIK MINUT PO VÝKONU JSTE OPĚT V KONDICI

Entonox je směs medicinálních plynů. Skládá se z 50% oxidu dusného a 50% kyslíku (tzv. rajský plyn).

Erpet

KDY A PROČ SE ENTONOX POUŽÍVÁ ?

Entonox je účinné analgetikum pro potlačení strachu při zákroku a krátkodobé bolesti při vpichu lokální anestezie. Jeho použití zajistí analgetické a sedativní účinky při Vašem plném vědomí. Má minimum nežádoucích účinků, jeho podání je snadné. Má rychlý nástup a ústup účinku (během několika minut). Je ideální pro dětské pacienty a pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo ošetření v ústech. Jeho použití je možné u všech typů výkonů.

JAK SE ENTONOX APLIKUJE A JAK PŮSOBÍ ?

Jeho aplikace je velmi snadná. Vdechuje se pomocí nádechového ventilu ústy těsně před zahájením ošetření a aplikací injekční anestezie. Je možné též podávání po celou dobu výkonu pomocí nosní masky.Nástup účinků je velmi rychlý, analgetický účinek nastupuje již po 9 - 12 vdechnutích. Účinek odezní velmi rychle během několika minut. Po 15 minutách po ukončení inhalace můžete odejít a po 30 minutách můžete řídit automobil, což při podání jiných léků není tak rychle možné.

JE POUŽITÍ BEZPEČNÉ ?

Výhodou Entonoxu je minimum vedlejších účinků. Jeho podání je bezpečné i pro většinu běžných onemocnění (vysoký krevní tlak, onemocnění štítné žlázy, alergie, ...), kde by podání jiných tlumících prostředků bylo rizikové. Někdy se může při aplikaci dostavit euforie, lehká závrať nebo mírná nevolnost. Tyto pocity však po ukončení inhalace rychle odezní.

JE BEZPEČNÝ I PRO DĚTI ?

Tento přípravek se jak v zahraničí, tak na domácím trhu již dlouho využívá v porodnictví, při různých bolestivých vyšetřeních a odběrech tkání. Právě dlouholeté dobré reference z porodnictví, kde se plyn podává rodičkám i po několik hodin, jsou jasným důkazem nezávadnosti přípravku. Vedlejší účinky jakýchkoli podávaných přípravků jsou v tomto oboru velmi přísně sledovány a to jak v dopadu na rodičku, tak na rodící se dítě. Přípravek je schválen státním ústavem pro kontrolu léčiv.

KDY NELZE ENTONOX PODAT ?

ErpetMezi kontraindikace podání Entonoxu patří hlavně plicní emfyzém, stavy po operaci nebo léčbě srdce a některá onemocnění s nedostatkem vitamínů řady B.

Více informací najdete na stránkách www.erpetmedical.cz nebo přímo ZDE

Reklama