A když erekce není, je to zlé. Mužství v nenávratnu. Nic ale není ztraceno, netřeba ani házet flintu do žita, hroutit se a hledat klášter.

Kvalita erekce
Jedním z hlavních faktorů kvality erekce jsou zdravé cévy, jinak řečeno kvalitní krevní zásobení. A když není, pak je to k vzteku. Všechny rizikové faktory vaskulárního zdraví, jako jsou vysoký krevní tlak, ateroskleróza, kouření, cukrovka a zvýšená hladina krevních tuků, působí jednak na cévy, které procházejí penisem, jednak i na jiné cévy v těle.

Oxid dusnatý
V cévách vzniká oxid dusnatý (NO) jako signální látka, která nutí smrštěné hladké svaly na povrchu cév k tomu, aby se uvolnily. Účinek všech rizikových faktorů, způsobujících stažení cév, lze omezit dostatečným přísunem oxidu dusnatého, který působí na cévy tak, aby se znovu uvolnily.

Průběh erekce

Pocitově víme, o čem je řeč, velmi dobře, a co z pohledu neuronů - právě ony, tedy nervové buňky, ho řídí, spouštějí tok krve do penisu. Konečná fáze erekce však vyžaduje i dostatečnou tvorbu oxidu dusnatého, který roztáhne cévy na příslušný průměr a umožní mužům v erekci setrvat.

Myslet na milování
To, že je láska i milování chemie, víme všichni, ale myslet na vědu zrovna v horoucím objetí v očekávání slastných pocitů opravdu není čas, a už vůbec není dobré stresovat se pomyšlením, jestli „to“ vyjde nebo zase nevyjde. A tu je rada: Stud stranou a hajdy k doktorovi, specializace - neurolog.

Návrat na začátek
A tak se vracíme na začátek a můžeme si zopakovat, že erekce je barometrem vaskulární kondice každého muže. No, a taky spokojenosti v partnerském životě.

Myslíte si, že by měli muži chodit se svými problémy s erekcí pravidelně k lékaři? Anebo se smířit tím, že „už to prostě nejde“?


 

Reklama