blesksy.jpg
Foto: Shutterstock

Když předpověď počasí ukazovala, že by měla přijít velká bouřka s hromadou blesků, popadl Ugur Ikizler svou výbavu a vydal se na balkon. Nakonec se mu jeho píle mnohonásobně vrátila ohromující kompozitní fotografií, kterou zveřejnil na svém Instagramu.

Blesky fotil 16. června 2023 mezi 22:58 až 23:48. Během 50 minut se mu tak podařilo zachytit snímky blesků, které dopadají na vodu v turecké Mudanyi. Poté vzal 30 svých nejlepších snímků a spojil je dohromady, aby vytvořil úžasnou fotografii, která nasbírala už téměř pět tisíc lajků. Ke snímku uvedl, že zatímco informoval, že byla jeho fotografie složená z více záběrů, někteří lidé stále věří, že všechny blesky udeřily najednou. Tak to ale nebylo, ačkoliv by to bylo určitě fascinující, ale zároveň pořádně děsivé a nebezpečné.

Výsledná fotografie je důkazem jeho umění a kreativity, stejně jako jeho technické schopnosti spojit všechny fotografie do esteticky příjemné kompozice. Snímek každopádně ukazuje, kolik blesků nebe během necelé hodiny dokáže vyprodukovat. Na YouTube pak Ugur Ikizler zveřejnil video, kde ukázal jednotlivé fotografie za sebou.

Zdroj: Instagram/Ugur Ikizler

Reklama