Po přečtení prvních příspěvků jsem si nasadila bryndák a vedle noťase přistavila malý lavorek na stékající sliny.  Je už o mně dostatečně známo, že nejraději mám dobře upečený či ugrilovaný bůček (nepohrdnu ani prorostlou krkovičkou), protože, jak praví DanaD, bílé maso je zdravé.
 Neodmítám ani jídla jiná a se škrundáním v žaludku vzpomínám na mamčinu plechovou cmundu. Nikdy se mi nepovede tak jako jí. Podařilo se to ale jednomu z mých netových přátel, s kterými jsem se seznámila jak jinak než přes jídlo. Recept mám od mamky. Přibližný, protože ona vařila "podle oka".
Dobrou chuť    

  enka1

 PLECHOVÁ CMUNDA
cca 1kg brambor/cca 400g hrubé mouky-dle potřeby/10 stroužků česneku/35g droždí/0,5 l teplého mléka/1 vejce/15dkg sádla, Omegy/sůl/majoránka/lžička cukru

Z trochy mléka,cukru a droždí necháme vzejít kvásek. Nameleme mělký vrchovatý talíř oloupaných brambor (zbavíme se přebytečné vody) a smícháme se sádlem rozpuštěným v mléce,vajíčkem, rozetřeným česnekem, solí a majoránkou.Pak mícháme a vsypáváme mouku dokud ve směsi nestojí vařečka. Až naposled přidáme kvásek, přikryjeme a necháme kynout. Těsto rozetřem na pomastěný plech a dáme péct do předehřáté trouby asi na 190st.C dozlatova. Jedno z jídel, které se smí párkrát zkazit, než ho dostaneme „do oka“. Hotová cmunda by měla mít výšku asi 1,5cm.

cmunda

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Tak tu bych si teď fakt dala! :(


Dnešním tématem jsou

VAŠE OBLÍBENÁ JÍDLA, KTERÁ DOMA PŘIPRAVUJETE!

Pište, posílejte recepty, diskutujte, perte se za vaši nejlepší svíčkovou!

Které je u vás to nejoblíbenější jídlo? Co milujete vy, přítel, manžel, děti, tchyně, soused? Jak probíhá příprava, jste pečlivka, nebo máte za půl hodiny navařeno? Dneska se pořádně nadlábnem! Tak pište, jaký je koloběh jídel právě u vás! Inspirujte ostatní...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět JÍIDLO

Nejlepší příspěvek odměním hezkou sadou bambusového prostírání na stůl. Těšte se!

prostirani

Reklama