Příhodu s maminčinou bramboračkou bez brambor a blbinky při vyučování s kreslením živých obrázků najdete v příspěvku čtenářky s nickem enka1. My jí děkujeme a vy se bavte

Hezký den, jak už bylo v úvodním článku napsáno, směju se hodně a často, ba se i svíjím v křečích, a když pak tyto situace vyprávím, odezva je vlažná. Nedivím se - správný čas, konstalace hvězd,nálada ....hrají svou roli.

Jako tenkrát, když nám mamka uvařila vynikající bramboračku s kynutou cmundou na plechu. Když nám polévku nalévala do talířů dostala záchvat smíchu a nebyla ze sebe schopna vyslovit jeho příčinu, jen bezmocně ukazovala na polévku, třesoucí rukou si ji donášela k ústům a asi dvakrát odběhla na záchod. My jsme se sice chvílemi culili a na obědě si pochutnali. Posléze se mamka uklidnila a byla schopná nám prozradit, že v té bramboračce nebyly brambory. My to nepoznali - tak uměla dobrou.

Něco ze střední školy:

Málokoho zajímala při vyučování učební látka, tak jsme si se spolužačkou vymyslely zábavu. Cokoliv jsme nakreslily gumou na lavici se zhmotnilo nebo obživlo. Pája jednou nakreslila pejska, tak jsme si s ním hrály, učily ho dávat pac a tak podobně. To samozřejmě neuniklo pozornosti učtelově a byly jsme pokárány a varovány zkoušením, tak Pája vyhodila pejska z okna (třída byla v druhém patře). Chvíli byl klid, pak, když byl učitel zády, Pája koukla k oknu a zamávala. „Co blbneš,“ zeptala jsem se. „On vyskakuje, tak mu mávám,“ to se nedalo vydržet bez záchvatu a tak jsme šly k tabuli. Pája za 4- já za 5.

Jednou jsme nakreslily lahev rumu a dvě skleničky, dávaly si panáky, postupně umazávaly hladinu a získávaly opičku. To neuniklo spolužákům - chtěli taky. Přimalovaly jsme skleničky a po čtvrthodině byla „nalitá“ celá třída, což třídnímu ujít nemohlo. Byl fajn. Už jsem tu o něm jednou psala v maturitním tématu. Po vysvětlení jsme mu taky namalovaly skleničku a štrngnul si s námi.

K popukání to není, ale snad jste se aspoň pousmáli        

enka1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Taky si pamatuji na ty pubertální záchvaty smíchu při vyučování. My jsme se se spolužačkou zase bavily smajlíky. To jsme z pijáku vytrhly kolečko a to kolečko ještě přetrhly napůl a vznikla taková legrační držtička, která se smála, nebo všlijak šklebila a byla to děsná prča. Ale nedokážu si nějak představit ty oživlé obrázky kreslené gumou.

Reklama