S pískajícím komárem u ucha má zkušenost každý z nás i s rány, kdy se probouzíme buď opupínkovaní nebo profackovaní vlastní rukou. Ale to já mám celkem vyřešené, protože jim víc chutná můj muž a tak se slétávají do jeho pokojíku :-)

Asi před rokem jsme měli zkušenost s Faraony. Občas se nějaký objevil u dřezu nebo na parapetu v obýváku. Lezli i v ostatních patrech a tak družstvo objednalo deratizaci. To nějakou dobu trvá, chtěla jsem si čekání zkrátit nějakým dobrým starším filmem, otevřela šuplík s kazetami (knihovna se šuplaty stojí poblíž inkriminovaného parapetu) a objevila sousedy dlouho hledané hnízdo. Té jejich Nefertiti se zřejmě líbil Schwarzenegger a usadila se svými poddanými v kazetě s Komandem, začli okupovat i kazety vedle.

 První mou reakcí bylo zašoupnutí šuplíku a běh do nejbližší drogerie. Vyzbrojena sprejem a několika igeliťáky jsem se jala vraždit. Švarcík s několika dalšími star zmizeli v pytlích, ostatní kazety šly do karantény na lodžii. Šuple a okolí vystříkáno.

 Za pár dní přišel deratizér dokončil hubení a od té doby máme klid. Ťukám.  K objevení hnízdiště jsem se nepřiznala, protože si myslím, že dost partají taky ne. Jen by mě zajímalo, kde ho měly ony.

Za dny bez otravného hmyzu enka1

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Dnes si povídáme o hmyzácích v domácnosti. Jak je na tom ta vaše?

redakce@zena-in.cz

Reklama