Čtenářka Enka1 miluje živé mravence, šneky a ráda by ochutnala humra, proto mne o něj napřímo požádala. Na konci se dovíte, zda její přání splním

Nemám příliš zkušeností s exotickými pochutinami,ale nebráním se ochutnat cokoliv.
 
V době středoškolských studií k nám domů našli cestu mravenci, stahovali se k sirupu, tak jsem je prsty zamačkávala a jednou olízla ukazováček s jednou zmáčklotinou. Bylo to moc dobré, takové kyselé, tak další už mizely v mých útrobách cíleně. Bydlela jsem nejblíž školy, tak volné hodiny jsme se s několika spolužačkami trávily u nás. Přes počáteční odpor jsem holky tuhle dobrůtku naučila zobat. Po čase mravenci ubývali, až zmizeli  úplně, zřejmě nestačili produkovat tolik potomků, aby uspokojily naši touhu po mravenčí kyselině.
 
Další exotiku jsem ochutnala ještě za svých projektantských dob. Jeden z kolegů žil několk let ve Francii a naučil se tam šnečí recepty. Přinesl nám ochutnat šneky v petrželočesnekomáslové omáčce. VYNIKAJÍCÍ. Ostatním to moc nechutnalo, tak na mě zbylo dostatečné množství.
 
Ještě napíšu příhodu kamaráda mé kolegyně. V rámci stáže byl pozván zahraniční firmou  do restaurace na večeři, fakt si nepamatuji, v které exotické zemi to bylo. Jídelnímu lístku málokdo rozuměl, tak si pán prostě ukázal. Přinesli mu celkem dobře vypadající talíř s masíčky a přílohami. Po všem se ale pohyboval asi třícentimetrový brouk. Eklovalo se mu ho pozřít, aby neurazil, překonal se. Pak nastalo zděšení personálu, protože brouk byl jakýmsi talismanem pokrmu a měl na talíři zůstat. Restaurace chovala asi pět kusů a teď byl jeden sežrán.  Firma musela zaplatit nemalou sumu jako satisfakci. Její věc - neměla se honosně předvádět, a když - tak rozumět.
 
Radku, pošlete mi, prosím, čerstvého obřího humra i s receptem, na toho už mám dlouho vélikou chuť :-)
 
enka1
text nebyl redakčně upraven


Milá Enko1, kdyby se mi dostal živý, čerstvý humr do ruky, tak vám jej jistě nepošlu. Na tuhle pochoutku se chystám již dlouho a zatím to nahrazuji langustami a obřími krevetami a kraby. A kdybych ho dostal do ruky, nejspíš bych ho živého hodil do kotle vařící vody a nachystal si nějaké pikantní omáčky a zkonzumoval bych ho s čerstvou bagetkou. A vám bych o tom napsal reportáž. Takže pokus dobrý, ale… Sám mám málo!

Dnes máme téma: Já a exotická jídla!

  • Co jste jedla neobvyklého?
  • Co jste vařila neobvyklého?
  • Máte ráda exotickou kuchyni?
  • Pošlete recepty, fotky, úvahy, příběhy, prostě co vás k tomuto tématu napadne

Čekám a těším se na mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním. Napište mi do e-mailu, kterou exotickou pochutinu sháníte, a pokud to bude v mých silách, zkusím ji sehnat a doručit k vám domů. Mám poměrně slušný přehled, kde se dá co koupit…

Reklama