Dojemný příspěvek přišel od naší čtenářky enky1. Posoudíte i podle fotografie.  

Hezký den,
dnes má svátek Dona. Koupila jsem kalendář s fotkami pejsků a doma jsem zjistila, že jsou v něm uvedeny i jmeniny psů. Jméno naší zlaté retrívřice tam samozřejmě uvedeno není.

Rodina mě musela dlouho přemlouvat, než jsem se vzdala a psa domů povolila. O rase a pohlaví  bylo rozhodnuto hned, o jménu jsme se dlouho nemohli domluvit. Řekli jsme si, že počkáme, jaké jméno bude mít v papírech, a když se nám bude líbit, necháme jí ho.
Jenže náš, tehdy malý syn, onemocněl a v horečkách se ptal, jak se mu to stalo. Vysvětlovali jsme mu původ nemocí a on prohlásil:“Tak ten pejsek bude Bacil“ a usnul.

Za týden jsme si jeli do Vlčích luk pro náš nový přírůstek do rodiny, z houfku štěňat se k nám hned batolila zlatá chlupatá koule. Byla to naštěstí fenka - dál jsme nevybírali, našla si nás sama.
Pak jsme s Bacilkou prožili krásných 13let. Nebylo v baráku, na sídlišti, na chatě člověka ani psa, který by ji neměl rád.
Jo a papírově byla Parka ;)

enka1

bacilka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Bacilka je rozhodně hezčí než Parka. A jestli se to u pejsků počítá x7, tak se dožila krásného věku... a sama byla moc krásná :)
Děkuji za pěkný příspěvek i fotografii a přeji hezký, únorový den.
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama