Děkuji čtenářce Enka1 za hezký mail. Já z té fotky dostal hlad. Tak jsem si dal croissante a kafíčko. Pokud právě snídáte či svačíte, dobrou chuť

Uherák mi chutnal dřív než houby, to přiznávám. Až tak kolem 11ti let mého věku mi taťka nabídl ryzce a syrovinky osolené s kmínem a  opražené na másle dochipsova. Propadla jsem chuti hub stejně jako jako vůni uzenin.
 
Vyhecována dnešním tématem a zprávami, že na houby se dá jít i s kosou, jsem v pátek kvečeru vyjela na naše víkendové obydlí, odhodlána v sobotu ráno vyrazit s velkým košíkem. Příbuzenstvo mi večer u kávy potvrdilo solidní výskyt parazitujících plodnic všeho druhu.
 
Vstát brzy ráno mi nečinívá potíže a tak už kolem šesté jsem bloudila v soukromníky poničeném lese. Jenže já zřejmě neumím houby nacházet - asi čumím po vejrech nebo co? Vzpomínám na chvíle, kdy se mi švagrová přiznala, jak ráda (když nás šlo víc) chodila za mnou v závěsu. Mé kroky k houbám směřovaly, leč oči neviděly.
 
Přesto jsem pár kousků našla, tak na jednu smaženici. I foťák jsem s sebou měla, jenže mi u hezkých kozákových trojčátek oznámil - batery empty, takže posílám jen foto už konečného produktu.

smaženice
 


enka1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Dnes máme téma dne houbaření a vše, co se toho týká.

Těším se na vaše příběhy, fotky, recepty.

Vše posílejte na

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměním knihou. Unikátní knihou, kterou nekoupíte v žádném knihkupectví.

Velký fotoatlas hub z Jižních Čech, který se nedá koupit v běžné distribuci. Více ZDE: http://www.velkyatlashub.cz/koupit.html

A ještě se můžete těšit na dvoudenní soutěž. Její pravidla zveřejním v 10 hodin!

A nyní anketa na zahřátí. Nezlobíte se, že ne?

 

Houbařská hádanka: S             20

Reklama