Spoustu rodinných přeřeků jsem psala už vloni, nebudu je opakovat. V dnešním tématu zaznělo i slůvko osudové, tak přidám jeden od kolegyně mé tety, osudový mohl být.

Musím upozornit, že nejsem vulgarismům nijak nakloněna, jenže nepoužít ho, nemusela bych vůbec psát.

 Za temných časů pracovala má teta jeden čas na okresním úřadě v sekci pro vzdělávání straníků, sdílela kancelář se svou kolegyní. Jejich pracovní náplní bylo, mimo jiné, připravovat kursy pro kandidáty - budoucí straníky. Blížil se termín konání, krajský šéf chtěl mít vždycky všechno ověřeno, tak prudil telefonáty, teta s kolegyní bývaly nervózní, tak jeden rozhovor dopadl takto:

Šéf: " Soudružky, jsou kursy připravené?"
Kolegyně: "Ano, soudruhu tajemníku, kundy pro kandidáty jsou již zajištěny" a položila telefon.
" Jéžišmarjá, co jsem to řekla,"sunula se k zemi strachy, teta smíchy.

No nic se nedělo. Buď šéf, přeslechl nebo moc dobře věděl  ;-). Když obavy opadly, bavily se obě představami - budem je dělat z keramiky, plastelíny, uplácáme vizovické těsto...........?

A mně se ještě za mých projektantských dob podařilo v jednom výkresu  vynechat -h- v místnosti SPRCHA ŽENY

enka1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


:-) Víš, co je nejhorší? Že čeština je tak bohatý jazyk, že jakýkoli překlep prakticky okamžitě znamená, nebo rozhodně evokuje jiné slovo. Drtivou většinou navíc ještě sprosté :-) …Díky za emil. Míša

Vaše, nebo i cizí překlepy, které vás pobavily, přežblebty, které nejde zapomenout a také nově a z hlavy naší editorky, která někdy umí něco přečíst jinak, „přečtepy“…  To je dnešní téma dne a námět pro vaše příspěvky. Podělte se s námi na redakce@zena-in.cz

Mám připravenu i soutěž, vyhlásíme soutěž Silvestrovskou a bude i Borec a chcípák.

Reklama