Energetický upír není pohádková bytost, ani se nejedná o někoho, kdo by vám skočil při prvním kontaktu po krční tepně. Tyto osoby také nejsou žádnou novinkou na trhu. Znaly je už naše prababičky a nalezla jsem hodně dobových popisů a hodně, mnohdy i kuriózních, receptů, jak se chránit.
Doba pokročila. Vysávači jsou stále stejně nepříjemní, jen moderněji oblečení, a metody ochrany před nimi doznaly také pokroku.

Působení energetického upíra může opravdu vzdáleně připomínat stav, kdy nám je z těla něco odčerpáváno. Je to člověk, v jehož přítomnosti se prostě bez zjevného důvodu necítíme dobře.

Vnímáme slabost a jsme bezdůvodně vyčerpaní. Jemu ale v naší přítomnosti dobře je. Prospívá mu totiž naše energie, kterou dokáže velice šikovně tzv. vysát ve svůj prospěch. Dost pravděpodobně, pokud je to třeba známý nebo i člen rodiny, bude naši přítomnost co nejčastěji vyhledávat, a na rozdíl od nás jen pokvete. Někteří z těchto lidí dokonce potřebují přímý kontakt. Potřebují si na nás sáhnout, třeba nechtěně. Jakmile vstoupí do naší blízkosti, vnímáme to zpravidla nelibě. Není nám to příjemné.

Mnoho takových lidí to ví. Někteří netuší. Ti, kdo vědí o této své „schopnosti“, tak posléze začnou jednat cíleně. Pokud se například oni sami cítí unavení, jednoduše jdou tam, kde vědí, že je někdo „nabije“.

Nejhorší je, když je takovým člověk například někdo z úzkého rodinného kruhu, anebo životní partner.
Měla jsem možnost setkat se s paní, která si neuměla vysvětlit, že jak její báječný manžel, kterého ze srdce miluje, přijde z práce domů, ona je zralá do postele.
„Je to divný a zkraje jsem si toho asi ani nevšimla. Prostě jsem celý den zapřažená v práci, pak přijdu domů a začnu dělat večeři. Lítám jako moucha sem-tam a těším se, až přijde muž domů. Ve chvíli, kdy je chviličku doma, jako bych dostala klackem. Napřed jsem myslela, že málo piju, a od toho jsem brzy unavená.
Že je něco na tom divného, mě napadlo, až když manžel odjel jednou se svým bratrem na pánskou jízdu na hory. Tehdy jsem tyhle pocity neměla a poletovala jsem po bytě třeba až do jedenácti, a to každý den. Nevím, co mám dělat. Přece se s ním nerozvedu, miluji ho,“
stěžovala si.

Existuje obrana?

Nemůžeme kvůli jednomu člověku nechodit do práce, zrušit rodinné oslavy, kde by určitě byla „cucavá teta“, ani opustit milovaného člověka. U cizího upíra je ochrana možná a jednoduchá. Kontakt s takovým člověkem citlivější lidé zaregistrují naprosto neomylně. Dostaví se neurčitý tlak v břiše, špatně se dýchá, člověk slábne. Pokud to není nezbytné, odejděte z přímé blízkosti takového člověka.

Bublina

Naučte se zabalit do bubliny. Je to vlastní obranný systém, který je aktivován námi a který je možno kdykoli obnovit. Zabere to minimum času. 
Je dobré si „vlézt do vlastní bubliny“ každé ráno před odchodem do práce. Neochrání vás úplně, ale rozhodně pomůže. Pokuste se v klidu posadit, zavřít oči a představit si, jak své tělo balíte do bílého světelného obalu, který sahá pěkně několik centimetrů nad hlavu a pod nohy. (To aby uvnitř nebylo těsno.) Bublinu si několikrát za den obnovte. Zní to jako pohádka, ale je to práce s energetickým obalem (jeho zesílením), který prokazatelně existuje, a je-li náš, pak si ho můžeme samozřejmě svou vůlí klidně přizpůsobit. Kdyby v té chvíli někdo přišel a vyfotil vaše energetické pole, což lze, tak by jeho podoba byla trochu jiná než třeba na fotce před tím.

Vlastní kříž

Další dobrou a fungující ochranou, která působení takové osoby bezpečně zmírní, je vlastní kříž. Postačí zkřížit například nohy nebo ruce, případně složit ruce na břicho křížem. Tady chápu, že v MHD, kde je potřeba se držet, to půjde těžko. To bychom se sice ochránili před upírem, ale možná ne před frakturou, způsobenou plavným letem na druhý konec vozu. Tady je každá rada drahá. Pokuste se alespoň odručkovat kousek dál. Například ale v čekárně u lékaře nebo tam, kde to lze, je tato zvýšená ochrana dobrá. O zajímavé síle kříže všeobecně a o zvláštních vlastnostech i možnostech využití tohoto symbolu bych vám ráda brzy řekla mnohem víc.

Upírek domácí

Soužití s energetickým upírem je každopádně náročné.  Jen malé procento lidí  takového člověka pojme za životního partnera, protože signály dostává již předem, a tak často tyto vztahy nevydrží díky podvědomému chování. Prostě se začněme stále častěji omlouvat ze schůzek, až vztah vyšumí. Jsou ale i tací, jejichž vzájemné pouto je tak silné, že se vlastně obětují.
„Miluju ho a hotovo. A to i přes fakt, že jsem v jeho přítomnosti jako praštěná pytlem, není mi dobře a nejraději bych šla spát.  
Jisté je, že u takových párů se po jistém čase objevují například podobné příznaky nemocí. Jeden onemocní a druhý má totéž, i když se nejedná o žádnou např. kapénkovou nákazu. Jeden se ale vždy výrazně dřív uzdraví.

Ochrana proti upírovi v podobě partnera existuje, ale nevím, do jaké míry je proveditelná. Pro zajímavost uvádím dobový recept. Našla jsem ho v jenom almanachu, který po sobě zanechala moje babička. Podle vazby soudím, že jí ho zanechala zase její babička.

- Prvním počinem sundej cetky a všechno, co od tohoto člověka přišlo ku tvé osobě.
(myšleno náušnice, prstýnky, brože, řetízky – to by ještě šlo)
- Tyto předměty a dary ulož tak, aby nebyly na tvých očích.
- Dále všechny podobenky, obrázky a všechno, odkud člověk tento na tebe pohlédnout může.
(To už bude trochu těžší. Neumím si představit, jak někdo masově likviduje fotky z dovolené a obrázky ze svatby. Jak by to partnerovi asi vysvětlil? „Miluji Tě, ale nemůžu Tě ani vidět?“)
- Manželské lůžko energie sčítá.
- Ku vlastní záchraně vede cesta přes lůžko a uličku v podobě písmena „L“. V rohu takto vzniklém pak umísti květiny, nejlépe kaktusy.
(Už vidím, jak jeden ze spaní omylem překročí práh své postele.J)

V zásadě jsou tyto rady určitě velice účinné, ale v důsledku vedou patrně k úplné eliminaci upíra, a to brzkým rozvodem. Čili pokud už někdo pojal za partnera takovou osobu, nezbývá než bublina, odložit řetízky, ty se ještě dají vysvětlit třeba smyšlenou alergií (ač se tím odsuzuje k nenošení šperků), anebo amulet. A k tomu jsem chtěla dojít.

Oko Hóra

Tenhle velice silný zářič, o kterém jsme psali ZDE, si můžete vyrobit například z keramické hlíny nebo jiného materiálu, podle vlastní fantazie a vkusu. Pokud má být použit proti energetickému upírovi, je potřeba na místo, kde je u symbolu oční panenka, umístit malý kousek zrcátka. Takovýto amulet vás ochrání bezpečně. Ve chvíli, kdy někdo hodlá odsát něco z vašeho potenciálu, odráží střípek všechno zase pěkně zpátky k němu. Funguje zaručeně a rozhodně je to nenápadnější než spát v obležení sukulentů a pálit partnerovi občanku.  

A ještě něco: Jestliže se už ocitnete v přítomnosti energetického upíra, pokuste se v jeho přítomnosti co nejméně vyhledávat oční kontakt a zkuste se také vyhnout emocím. Slzy, smích apod., to všechno jsou okamžiky, kdy otevíráme své interní dveře druhým, a jsme tedy i snadněji přístupní.

Poznáte energetického upíra? Věříte, že existují? Jak se chráníte?

Reklama