Třetí část našeho mini seriálu o staročínském umění a filozofii FENG SHUI dnes věnujeme energetické očistě prostoru od staré, negativní či cizí energie. Ta by se měla stát nedílnou součástí našich životů, stejně jako očista našeho fyzického těla. Velmi důležitá je pravidelnost této očisty - ať už jste se nastěhovali do nového bytu či domu, získali novou kancelář či zdědili byt po vašich předcích, věnujte očistě prostoru pozornost. Energie, které zde zůstaly po předchozích nájemnících či zaměstnancích mohou působit potíže v kariérním růstu, projevují se nevysvětlitelnými onemocněními a nešťastnými náhodami. Prostor, který obýváte, by měl být vyčištěn, aby mohl přijmou vaši energii.

Očistné techniky jsou velmi jednoduché a jistě vám nezaberou příliš mnoho času - zato výsledky bývají překvapující. Dobré zdraví, domácí a rodinná spokojenost a úspěch v zaměstnání jsou ovlivňovány tím, jak se sami cítíte. Jste-li spokojeni a je vám dobře ve vašem bytě či domě, jste klidnější a vyrovnanější. Naopak, pokud se cítíte stísněně, nepříjemně a stále jakoby sledováni, je načase s tím něco udělat.

Nábytek

Pokud je to jen trochu možné, pořiďte si vlastní nábytek a starý nebo zděděný darujte či vyhoďte – obzvláště pokud nevíte nic o předešlých majitelích. Energie majitelů se v nábytku velmi silně uchovává, a pokud předchozí vlastnící byli nemocní, haštěřiví či nepříjemní lidé, mohou vás tyto negativní energie také ovlivňovat. Pokud není možné vyměnit vše, rozhodně tak ale udělejte s postelí - nebo přinejmenším vyměňte matrace.

Umytí rámů oken a dveří

Po úklidu vezměte čistý hadřík, namočte jej a důkladně umyjte rámy oken a dveří. Do vody můžete kápnout několik kapek vonného oleje. Okny a dveřmi proudí do našeho prostoru energie zvenčí a je důležité, aby čisté rámy nepropouštěly negativní energii.

Rostliny

Rostliny v bytě by měly být zdravé a bez usazenin prachu. Nejlepší energii mají rostliny v kořenáčích s dostatkem zeminy, zalité a bez zaprášených listů. Nemocné, zvadlé a staré květiny vyhoďte, stejně tak i kytice sušených květin - tyto kvítky jsou dehydratované, mrtvé a vašemu prostoru neprospívají.

Zapalte svíce

Plamínek svíce má silnou očistnou energii, a když jej zkombinujete s některým s ochranných amuletů, jeho síla je opravdu veliká.

Použijte křišťály

Křišťály jsou dokonalé harmonizátory vašeho bytu i pracoviště. Jemně harmonizují energii prostoru a aktivně stimulují energii člověka. Jejich dokonalé vybroušení pomáhá zpřesnit myšlení a podporuje společenský život a kreativitu. Jejich blahodárné působení lze pozorovat nejen na lidech, ale i na zvířatech a rostlinách. Zavěšením křišťálu do okna projasníte a prosvětlíte i tu nejsmutnější a nejtemnější místnost, která znovu ožije a začne jakoby dýchat.

Zrcátko

Určitě si pořiďte malé zrcátko Ba gua a pověste jej volně do prostoru, nejlépe do předsíně. Toto zrcátko má z jedné strany symboly JIN a JANG a z druhé malé zrcátko - to chrání svého majitele tím, že odráží svou plochou všechny negativní energie zpět tam, odkud byly vyslány. První dny bude zrcátko intenzivně rotovat, poté se trošku zklidní. Můžete však vysledovat, odkud přichází nejvíce narušení.

Vonné tyčinky

Vonné tyčinku dokáží velmi efektivně očistit prostor, kde žijete. Vezměte doutnající tyčinku do ruky a projděte po směru hodinových ručiček všechny místnosti domu či bytu a pronášejte očistné věty. Například: “Očišťuji tento prostor od všech cizích a negativních energií.". Poté nechejte tyčinku dodoutnat ve stojánku.

Hudba

Pokud ji nemáte, kupte si CD s mantrami či sakrální hudbou. Nechejte ji hrát ve vašem přehrávači dokola, třeba celou dobu, co jste v práci. Pomůže to zjemnit atmosféru a uklidnit energie.

Očista solí

Očista prostoru mořskou solí - kvalitní mořská sůl skvěle pomůže se stažením negativních energií z prostoru. Večer posypte koberec v místnosti solí a nechejte přes noc působit. Ráno sůl seberte (nevysávat!) a vyneste mimo dům.
Sůl můžete také nasypat na skleněné misky (asi 2 polévkové lžíce - nejlepší je hrubá mořská sůl). Položte do každé místnosti jednu takovou misku, než půjdete do práce. Sůl stahuje negativní energii - po příchodu z práce vyvětrejte a sůl vysypte mimo dům – nikdy ne do koše!

Důkladný úklid

Je důležité neshromažďovat nepoužívané či vadné věci a přístroje v bytě. Vyhoďte vše, co nefunguje. Zkuste se řídit pravidlem, že co jste nepotřebovali rok, to už nepotřebujete. Darujte věci, ze kterých jste vyrostli, zařízení, které nepoužíváte, vše, co máte uloženo z důvody "co kdyby se to hodilo". Uklizený prostor bez zbytečností začne rychle volně dýchat a energie lépe proudí.

Tématu “úklid” se budeme podrobněji věnovat za týden. A pokud nám napíšete vaše zkušenosti s používáním umění Feng shui, budeme moc rádi.

minulé díly:
Energie v bytě podle Feng shui - ZDE
Barvy v bytě podle Feng shui - ZDE
zdroj: cakry.cz
ilustrační foto : donovansf.comspirit-feng-shui.at

     
Reklama