5f903fa18fe38obrazek.png
Emoční rovnováha je důležitá. Když se cítíme dobře, dokážeme se naplno soustředit a máme dostatek energie. V práci podáváme skvělý výkon, budujeme zdravé vztahy s rodinou a přáteli a žijeme naplňující a pestrý život. Dosáhnout rovnováhy však není vždy jednoduché. Může být těžké pustit starosti z hlavy, odpočinout si, dobře se vyspat nebo si naplno vychutnávat přítomný okamžik.

Co jsou tedy vlastně emoce? A jak působí na naši celkovou fyzickou a psychickou pohodu? Emoce jsou velmi komplexní, unikátní a často instinktivní. Jsou dostatečně silné na to, aby ovlivňovaly naše rozhodování, aby nás motivovaly či měnily naše chování a náladu.
5f903f7e12341obrazek.png

Náhled do vědecké stránky emocí

Fascinující povaha emocí přitahuje vědecké odborníky už desítky let. Vědci se obecně shodují na 6 základních lidských emocích, které vycházejí ze základních potřeb člověka: radost, překvapení, strach, znechucení, hněv a smutek. Náš mozek zpracovává každou situaci na základě našich individuálních okolností a podvědomě vybírá tu nejvhodnější emocionální reakci. Tato reakce obvykle ovlivňuje naše jednání a má fyzický účinek na naše tělo, motivaci a chování v konkrétních situacích. Řada lidí se například cítí nervózně před vystupováním na veřejnosti. Vychází to z jedné ze 6 základních emocí – ze strachu. Ten může následně spustit tělesné reakce, jako zrychlený tep či dýchání.
5f903fc9f35a6obrazek.png

Naše emoce formují náš život

To, jak reagujeme na naše emoce, formuje náš celkový stav a kvalitu života. Když začneme vědomě dělat kroky k dosažení emoční rovnováhy, naše myšlenky se vyjasní a lépe se nám rozhoduje. Protože emoce hrají v našich životech zásadní roli, je důležité najít zdravý způsob, jak je udržet v rovnováze. Některým lidem pomáhá cvičení nebo zdravá výživa. V dnešní době stále roste povědomí o péči o vnitřní rovnováhu a celkovou fyzickou a duševní pohodu. S tímto rostoucím trendem stále více lidí objevuje pozitivní účinky esenciálních olejů.

Účinky esenciálních olejů
5f903f92a111cobrazek.png

Vůně může vyvolat určitou reakci, a stejně tak i aromatické esenciální oleje mohou ovlivnit naši mysl, tělo a náladu. Jejich přirozená síla a příjemná vůně dokáže podpořit pozitivní emoce, a tak působit konejšivě nebo zlepšit náladu. Jejich transformační účinky jsou vědecky potvrzeny, včetně zvýšené motivace, lepšího spánku, snížení stresu či úzkosti. Zahrnutí esenciálních olejů do každodenního rituálu nabízí přirozený, bezpečný a jednoduchý způsob, jak efektivně ovlivňovat vlastní mysl a náladu a docílit zlepšení emocionálního stavu.

Oriflame představuje kolekci Mind & Mood - řadu vysoce kvalitních esenciálních olejů, u kterých neurovědecké testy prokázaly, že ovlivňují stav mysli, stav těla i naši náladu. Obsahují 100% přírodní ingredience, které jsou získávány odpovědným způsobem. Tyto unikátní směsi esenciálních olejů jsou účinné a nádherně voňavé a nabízejí bezpečný a snadný způsob, jak pomoci tělu a mysli k optimálnímu fungování.
Řada Mind & Mood je inspirována švédskou filozofií „lagom“, která se soustředí na vyvážený a celistvý životní styl. Oleje Energise Me, Empower Me, Balance Me a Relax Me působí na čtyři klíčová centra našich emocí s cílem podpořit vás, ať už se ve vašem životě děje cokoliv. Ráno, když potřebujete novou energii, během hektického dne, kdy se potřebujete lépe soustředit, i večer, když si potřebujete odpočinout.
5f903fb403ab5obrazek.png

Převratné neurovědecké testování

Existuje několik metod měření emocí. Ty nejběžnější spoléhají na vyjádření lidí a jejich popisy prožívaných emocí nebo pozorování jejich chování. S řadou Mind & Mood jsme šli ještě o krok dále. Pracovali jsme s funkční magnetickou rezonancí (fMRI). FMRI je fascinující moderní metoda, která umožňuje nejpřesnější a nejkomplexnější náhled do vědomých a nevědomých emocí. Je jedinou technologií, která dokáže proniknout do limbického systému, kde jsou uchovávány naše emoce a vzpomínky.
5f903fe4130bdobrazek.png

Podívejte se, jak můžete používat produkty Mind & Mood a podpořit svou emocionální rovnováhu, abyste si mohli naplno vychutnat výjimečné okamžiky, které život přináší.

Nakupujte na e-shopu Oriflame.cz

Reklama