Přestože na adresu stoupenců subkultury emo existuje řada vtipů a narážek, emo móda se překvapivě líbí. Nejen mladým a nejen emařům. Ale i dospělým a zástupcům z řad „normálních“.

emo

Nedávno jsem si vyrazila se svým kamarádem na skleničku. A protože oba vyznáváme nekonvenční styl oblékání, nebála jsem se vytáhnout to nejlepší ze svého šatníku. Když jsme si pak šli objednat pití k baru, za řetěz, který mi visel od sukně, mě zatahal jeden z trojice starších pánů sedících u stolu vedle a pravil: „Slečno, vy dva jste emo?“ Ti lidé, kteří tam byli s námi, se smíchy skáceli k zemi. My dva potom taky. Jasně, že nejsme. Ale leckdo si nás proto dobírá. Ovšem nepopírám, že emo móda je pastva pro mé oči a občas něco z toho na sebe navléknu.

Nejen lebky a černá barva, ale i růžová, roztomilé potisky a především silné oční linky a dokonale rovné barevné vlasy, bez ohledu na pohlaví. Kalhoty s rovnými nohavice, nebo krátké sukně ve stylu japonských školaček. Důležité jsou taky doplňky jako návleky na ruce, nadkolenky, odznáčky a pásky zdobené kovovými pyramidami. Boty nejčastěji značky Converse. Takhle nějak vypadá emo styl z pohledu většiny z nás.

emoemo

Je to možná docela přesný popis, ale není to tak jednoduché. Protože jak už to bývá, i tenhle styl má mnoho tváří. Mezi nejznámější značky, z jejichž dílny vychází emo (ale také rock, punk, metal atd.) oblečení, patří například anglická Baby Cakes, to jsou ty roztomilejší věci, pak o něco drsnější Disturbia, a nakonec oldschoolový design Darkside.

emoemo

Tyhle věcičky se dají pohodlně sehnat přes internet i v českých e-shopech, například SweetRebel, Catgang. Kamenných obchodů už tolik není, ale pořád tu některé jsou. Zmiňme alespoň Nosferatu, Redraven a docela pohodlně koupíte pár zajímavých kousků také v obchodech New Yorker.

Jo a mimochodem, do té hospody jsem šla v tomhle:

emo

Čtěte také:

Moje dítě je emo! Co teď?

Reklama