sr.jpg
Foto: FTV Prima

Na co se mohou diváci v seriálu těšit?
Mohou se těšit na to, že Eliška chodí s někým, z koho se vyklube, že není úplně dobrý člověk, a zamiluje se do někoho, kdo působí jako šílenec, ale ve skutečnosti to je dokonalý muž. Takže to je velká romance. Z jedné romance to přejde do druhé, takže já budu úplně přeromancovaná.
 
Váhala jste, když přišla tato nabídka?
Moc dlouho jsem neváhala, protože dostat hlavní roli v tak velkém projektu je taková výzva, která, když se člověku poštěstí jednou za život, tak to už je velká věc. V rámci toho, že mě v životě baví zkoušet nové věci a chovat se dobrodružně a riskantně, tak se snažím nepřipouštět si tu tíhu zodpovědnosti, která s tím souvisí. Žádné herectví jsem nestudovala a vlastně obdivuji tvůrce za tu odvahu mi takovouhle věc svěřit a pokusím se obstát. Ale nemyslím si, že je tohle typ nabídky, která by se úplně odmítnout dala. V mých 35 letech, když jsem si v první fázi ten seriál vyložila jako takovou polopohádku, tak mi mimořádně zalichotili, že bych v tomhle věku mohla ještě být taková moderní princezna. Dlužím svým dcerám se v téhle roli objevit, hodně to doma řešíme, že budu taková trošku princezna.
 
Jaká je vaše nejoblíbenější pohádka
Všechny! Já jsem absolutní Disney dítě, ostatně moje druhá dcera se jmenuje Ariel. A já jsem prostě Pocahontas, Ariel, Bell, Jasmína. Všechny tyhle Disney princezny jsem zbožňovala. Můj praděda byl kameramanem pohádek jako: Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Jan Roth a Byl jednou jeden král, Marušku miluju samozřejmě. Všechny, opravdu si nevybavím pohádku, na které bych si jako dítě, dospívající i dospělá neujížděla, a z tohohle hlediska jsem vděčná, že mám dvě dcery a že tohle mohu předávat a že není žádný autíčkář v té domácnosti a princeznovská tradice jede dál. Převlíkáme se, líčíme se, příčeskujeme se.

trt.jpg
Foto: FTV Prima
 
Tento seriál je hodně o cestování časem, chtěla byste to umět?
Já bych to klidně brala, super schopnost. Na prvním místě bych chtěla třeba lítat, na druhém bych si chtěla občas s někým vyměnit pohlaví a na třetím bych se klidně přesouvala v čase, kdyby to bylo zvratný.
 
V jaké situaci byste si chtěla vyměnit pohlaví?
Občas, když někde sedíš v pracovním kolektivu s nějakým bílým heterosexuálním pánem v pozici nadřízeného, tak tě mrzí, že nejsi bílý heterosexuální pán v jeho věku, aby tě bral jako partnera do debaty.
 
Proč by se měli diváci na Elišku a Damiána dívat?
Protože to bude skvělý, je to velice ambiciózní projekt, který je o lásce, je tam fantastické herecké obsazení, navzdory tomu, že tam hraji i já. Je to výborně vedené, s takovou lehkostí a mladým vibem napsané. Takže si myslím, že to bude bavit i mladší diváky. Má to spád, není tam skoro žádná taková ta scéna, o které se říká vata, která má nastavovat stopáž. Takže jediné, co by mě jako diváka rušilo, jsou reklamy, ale to se nedá nic dělat. Mimo nich to má tempo, které si myslím, že je velmi atraktivní. Vypadá to na slibnou hudbu. Já jsem ještě složila znělku, titulní písničku, na to jsem hrdá. Takže začátek a konec si rozhodně pouštějte, výbornej sound track. Já to nechci přechválit, jsem tady teprve několikátý natáčecí den, takže to nechci zakřiknout, ale mám z toho pocit, že to bude něco!

rezz.jpg
Foto: FTV Prima

Zdroje: Tisková konference FTV Prima, Emma Smetana

Reklama