Emily Ratajkowski se na svém Instagramu prezentuje v celé své kráse. Proto se už fanoušci nemohli dočkat, jak bude její tělo vypadat po porodu. Kromě ještě větších ňader, ale vypadá zcela stejně jako před porodem, od kterého uběhlo teprve pár týdnů. Mezi obdivnými komentáři se najdou i takové, které vše přisuzují posedlosti cvičením. K negativním reakcím se přidala i herečka ze seriálu Pretty Little Liars (Prolhané krásky).

profimedia-0602412282.jpg
Foto: Profimedia

„Nechci být jako Grinch, ale tohle mě opravdu otravuje. Když zveřejníte fotku úplně plochého břicha 10 dní po porodu a hlásáte něco o pozitivním přístupu k tělu, takto je pro mě něco podobného, jako když nahodíte obrázek milionu dolarů na vašem bankovním účtu a bojujete za pozitivní přístup k úspěchu,“ rozčilovala se Claire Holt ve svých instagramových stories.

profimedia-0605221956.jpg
Foto: Profimedia

Claire Holt je také novopečenou maminkou, takže se jí takové věci dotýkají. Prezentace jejího života na Instagramu není tak profesionální jako ta Emilyna a nabízí pohled na normální matku působící jako „holka od vedle“. „Ostatní lidé se kvůli takovým lidem cítí špatně, přitom jen nemají takové štěstí, to je všechno. Možná by tedy bylo lepší takové věci neukazovat,“ dodává Claire.

K tématu se vyjádřila i populární aktivistka zdravého přístupu k tělu Alex Light, která sice Emily přímo nekritizovala, ale své fanoušky nabádala, aby se na takové fotografie nekoukali jako na vzor, protože by mohli ublížit svému duševnímu zdraví. „Jestli si myslím, že taková fotografie pomůže novým maminkám srovnat se s jejich těly po porodu? Moc ne,“ píše na svém Instagramu Alex.

Fotografie, které modelka zveřejnila po porodu, vyvolaly vlnu kontroverze. Emily je hrdou zastánkyní pozitivního přístupu k vlastnímu tělu a v nedávné eseji pro Vogue psala, jak je důležité být jediným člověkem, kdo o vašem tělu rozhoduje. To není sice v rozporu s uveřejňováním fotek jejího dokonalého těla, ale pravda je taková, že obdivovatelé si často neuvědomují, že ona má jako jedna z hrstky lidí na světě štěstí a díky svému dokonalému tělu si vydělala tolik peněz, že teď celý život nemusí dělat nic jiného než se o svůj nástroj na generování příjmu starat. K debatě se ještě nevyjádřila.

Zdroj informací: Instagram @emrata, @claireholt a alexlight_ldn, americká verze magazínu Cosmopolitan

Reklama