Celý dnešek řešíte pouze problémy spojené s emancipací a feminismem doma, v manželství, ale já osobně si myslím, že mnohem závažnější je to, čím nám ženám ukřivďují v práci, za stejnou práci dostává žena o mnoho menší plat pouze proto, že je žena.

Muž je přece živitel rodiny a žena pouze "paběrkuje" a má být ráda, že je vůbec zaměstnaná. A to už vůbec nemluvím o tom, že když má děti, nedej bože občas nemocné děti, musí už vůbec "držet h..u a krok" a být ráda, že je ráda.

Kdepak aby muž mohl jít občas na ošetřování místo ženy, to by byla opravdu troufalost. Kdo to kdy viděl, aby žena chodila do práce a muž se doma staral o nemocné dítě.

Holt v mnoha zaměstnáních je zakořeněný starý přežitý přístup k ženám-zaměstnankyním a jejich  ohodnocení za práci. Tohle je podle mě daleko závažnější než to, kdo večer umyje po večeři nádobí, protože dokud nevyženeme tyhle nešvary ze své práce a nepředěláme své "šéfy", tak to ani doma nebude jiné.

Helip

Milá Helip... souhlasím. Jen bych neposuzovala, co je závažnější. Já myslím, že ten problém prostě závažný je - doma i v práci. A je fakt, že ty léty zažité stereotypy se strašně těžce překonávají.

A co vy a rovnoprávnost? Pište na redakce@zena-in.cz své úvahy a zkušenosti. Ženský magazín je i od toho, abyste si zde mohly v klidu postěžovat, a třeba i zanaříkat. Když nic jiného, třeba se vám trošku uleví. :o))

Reklama