Král rock’n‘ rollu Elvis Presley je zkrátka nesmrtelný. Jeho světoznámé písně stále vydělávají, jeho muzeum Graceland je druhým nejnavštěvovanějším domem v USA a jeho rodina a fanoušci slaví jeho narozeniny, jako by byl stále naživu.

Jinak tomu nebylo ani ve čtvrtek 8. ledna, v den, kdy by Presley oslavil své osmdesáté narozeniny. Do Gracelandu dorazila jeho bývalá manželka Priscilla spolu s dcerou a zároveň bývalou manželkou pro změnu krále popu Michaela Jacksona Lisou-Marií, řada fanoušků, a nechyběl ani narozeninový dort.

Na oslavě se také dražila Presleyho první nahrávka My Happiness z roku 1953. Cena balady, která je zaznamenána na takzvané acetátové desce, se vyšplhala na 1,7 milionu korun.

Král rock’n’rollu zemřel předčasně v pouhých 42 letech. 16. srpna 1977 byl nalezen svojí snoubenkou mrtev na podlaze domu Graceland v Memphisu. O příčině smrti se dodnes spekuluje, oficiální verze říká, že na vině je srdeční infarkt, řada lidí však věří, že za jeho smrtí stojí drogy, se kterými měl zpěvák dlouhodobý problém. Někteří ortodoxní fanoušci dokonce tvrdí, že Elvis stále žije a ukrývá se před světem.

Jakou píseň od krále rock’n’rollu máte nejradši?

Reklama