Testovala jsem kávu od Costa Coffee. Jak nám doma chutnala?

63722125080cfobrazek.jpg
Foto: www.bohynekuchyne.cz

Káva je u nás doma na stole každý den. Nemám pocit, že by na mě fungovala jako životabudič, že bych se bez ní neobešla (neee, nejsem závislá). Mám ji prostě ráda a patří u mě k těm pohodovým rituálům. Ráno než rozjedu počítač, tak si otevřu diář a plánuji si den a k tomu si uvařím svou první kávu.
Máme u nás dva přístroje na přípravu kávy. Už roky nedám dopustit na překapávač, ze kterého mi káva chutná a vyhovuje mi, že si ráno do termokonvice připravím větší množství kávy a pak si jen nalévám. Taky máme kapslový kávovar a i ten u nás jede často.

63722136f03f7obrazek.jpg
Foto: www.bohynekuchyne.cz

Proto jsem byla moc ráda, že můžu otestovat kávu od Costa Coffee. Jak zrnkovou, tak kapsle do Nespresso kávovarů. Byla jsem moc zvědavá, protože objevování chutné kávy je u nás setrvalý stav. A navíc teď začíná období, kdy si budu do kávy přidávat třeba svůj domácí dýňový sirup nebo později karamelový vánoční sirup, který se dá použít i do svařáku.

Jsem tedy ráda za každou novou kávu, kterou objevím, a která nám bude chutnat. A Costa Coffee tedy zabodovala na první ochutnání. Zrnkovou jsme ochutnali jak The Bright Blend, tak Signature Blend. Obě dvě jsou středně pražené. Ta první je 100 % arabica, druhá směs arabica a robusta.

Nebudu si tady vymýšlet, co v kávě cítím. Nejsem žádný odborník, jen milovnice kávy, která už je celkem rozmazlená a jen tak nějaká káva jí nechutná. A tyhle mi teda chutnají obě dvě.

The Bright Blend

Kombinace čistých chutí kyselosti a sladkosti; čokoládová vůně se šťavnatě citrusovými tóny a náznaky karamelu; při konzumaci černé kávy jsou pro ni charakteristické jemné ovocné tóny a sladkost; přidáním mléka připomíná medový, ovocný koláč.

Signature Blend

Káva s vyváženou hladkou a ořechovou chutí s tóny karamelu. Směs zrn Arabica a Robusta. Ideální pro každou příležitost.

Vlastnosti: směs zrn Arabica a Robusta; vyvážená ořechová chuť; při konzumaci černá kávy převažují karamelové tóny, přidáním mléka se stane chuť „sušenkovou“.

Tak tohle je oficiální text o kávě a moc pěkně obě kávy popisuje. Jak už jsem psala výš, moje hodnocení je spokojené, až nadšené a určitě si koupím oba druhy znova.

63722165b3842obrazek.jpg
Foto: www.bohynekuchyne.cz

Stejně tak uspěly i kávové kapsle do kávovaru Nespresso. Na testování jsem měla Colombian Roast, Bright Blend a Signature Blend.

Tady jsme se s rodinou neshodli na favoritovi. Mě nejvíce chutnala Colombian Roast, manželovi Signature Blend a mojí mamince, která k nám chodí často na kafe zase Bright Blend. Shodli jsme se však na tom, že všechny tři druhy chutnají moc dobře a klidně si je kdykoliv uvaříme.

6372219172a30obrazek.jpg
Foto: www.bohynekuchyne.cz

Testování celkově dopadlo skvěle! Byla jsem nejen příjemně překvapená, ale spíš nadšená, že jsem objevila výbornou kávu za dobrou cenu.

Testování probíhalo ve spolupráci s magazínem Žena-in.cz a Costa Coffee.

637220fd62e59obrazek.jpg

Více najdete na jejím blogu
63721eee0c75fobrazek.jpg

Naše redakční testování a zajímavé recepty si můžete přečíst v těchto článcích:
6359277231dc4obrazek.png