Vaření je pro mne velká láska. Mám ale velkou rodinu a další povinnosti, takže ve své kuchyni vždy mají místo šikovné a praktické věci, které mi s přípravou jídla pomůžou a ušetří čas. Můj dlouholetý pomocník, tyčový mixér s bohatým vybavením, mě opustil. Naposledy zamixoval, divně v něm zabzučelo, zasmrdělo a konec. Byl krásný, červený a měla jsem ho ráda. Ale co teď? Vařím denně a potřebuji výkonný kuchyňský přístroj, který mi usnadní práci v kuchyni.

Velmi jsem tedy uvítala možnost testování naší redakce – získala jsem tyčový mixér Braun Multiquick 7  MQ 735 Sauce s tím, že jej při přípravě pokrmů vyzkouším a podělím se s vámi o své zkušenosti. Jsem moc ráda, protože takové šikovné pomocníky opravdu používám skoro každý den.

Braun Multiquick 7 má už prvního pohledu sympatické křivky a krásně padne do ruky. Elegantní černá barva se hodí do každé kuchyně.

Braun

Nejvíce mě zajímal nejpoužívanější nástavec - ponorný mixér. Podle výrobce by měl speciální tvar zakončení mixovací nohy - Power Bell - zabránit rozstřikování mixované směsi. První úkol byl tedy jasný. Rozmixuj dýňový krém. A pěkně hned po uvaření… Když nerozstřikuje, tak se přece nespálím. Ponořila jsem mixér do uvařené dýně a zmáčkla pojistku, která zabrání nechtěnému spuštění přístroje.

Hned jsem taky využila další perfektní vychytávku, tlačítko Smart Speed, kterým se mixér ovládá mnohem pohodlněji než můj předchozí pomocník. U toho dřívějšího jsem musela vždycky nejdříve otočit kolečkem na zvolenou rychlost, a potom až přístroj spustit. U Braunu funguje tlačítko jako plynový pedál v autě. Čím více zmáčknete, tím jsou otáčky rychlejší. Perfektní a velice rychle si tento systém zamilujete.

A co myslíte? Rozstřikoval se mi dýňový krém? Ani kapička nepřišla nazmar a neutekla z hrnce!

Braun

Co vyzkoušíme dál? Třeba sekací nádobu? K mixéru dostanete větší (500 ml) nebo menší (350 ml), ve které jsou velice ostré nerezové nože. Nasekáte tak třeba cibuli, zeleninu, česnek, bylinky, tvrdý sýr nebo ořechy. A zrovna ty jsem vyzkoušela já. Rozmixovala jsem směs upečených kaštanů a mandlí. Za pár vteřin nebylo co řešit a směs byla nasekaná najemno.

V jiných verzích mého mixéru můžete mít taky sekací nádobu 3 v 1, která má ještě silnější nerezový nůž, který nadrtí i led. Kdo chce mixér už naprosto dokonalý, pořídí si k němu food procesor, na kterém se dají měnit struhadla a nástavce.

Poslední z nástavců - šlehací metla, se nijak neliší od jiných přístrojů. Napoprvé jsem ji použila na šlehání smetany, se kterou si poradila za krátkou chvíli a výsledek byl naprosto standardní.

Braun

Ponorný mixér jsem už stihla vyzkoušet taky na jemnou drůbeží paštiku. Opět, stejně jako u dýňové polévky, bylo za pár vteřin hotovo a dohladka rozmixováno.

Celkově jsem si nového pomocníka zamilovala. Nemám co vytknout, jsem velmi příjemně překvapená a mixér má už své čestné místo v kuchyni.

Tyčové mixéry z řady Multiquick 7 i to, jaké jsou jejich přednosti a které vychytané příslušenství můžete využít, najdete na stránkách www.braunhousehold.cz

Kterého pomocníka naše redaktorka Elly vyzkoušela? Přesný popis najdete v našem předchozím článku a v názorném videu

Podívejte se na krátké video, které vám názorně představí tohoto vychytaného pomocníka v kuchyni:

Chcete se zapojit do diskuse a získat krásné kuchařky? Zde ji najdete:

Čtěte také:

Reklama