Zdravím navigátorky a zejména Dante Alighieri, hlásím se hrdě k tomu, že při čtení v mapě a orientaci jsem lepší než většina průměrných chlapů. Jen mě štve že to nejsou chopni  uznat a já pak vyšiluju, že zbytečně bloudíme.

Jednou jsem porazila ve stolní hře quoridor chlapíka který mi velmi přezíravě dával najevo, že mě má v kapse. Tohle pomyšlení mě hřeje dodneška, i když v celkovém výsledku skončil v turnaji mnohem léepe než já. Tan šok v jeho tváři mi rozhání chmury kdykoliv to potřebuju.

Nicméně, oborů ve kterých bych byla lepší než chlap který se mnou sdílí lože a stůl je málo. Proto jsem si ho ulovila a nehodlám půjčovat ;-). Přiznám, že mě předběhne, lépe rozumí počítačům i matematice, dopsal dizertaci o rok dřív a je skvělý řidič. To, že neví kde je koš na prádlo a jak se pouští myčka, beru jako běžnou mužskou pohodlnost.

Jediné v čem ho spolehlivě trumfnu je, že neumí hrát na jediný hudební nástroj a zpívá jen růže z texasu a to na jakoukoliv písničku. Jen mi to trochu kazí pomyšlení, že má asi lepší hudební sluch než já. To bylo totiž včera: zůčastnili jsme se s naším sborem velkého koncertu v Rudolfinu - samí amatéři (kromě solistů) hráli a zpívali  kromě jiného známou a slavnou Carminu Buranu. 

Byla to krásná a náročná práce, ale rozhodně ne bez zádrhelů, které můj drahý přesně identifikoval, ačkoliv celou dobu působil dojmem že skoro spí. Navíc postřehnul i pár chyb (harmonických) i tam kde já nic neslyšela, ale potvrdili mi je jiní.

Tak nevím, asi nakonec jediné v čem ho trumfnu bude tanec, vaření a zahradničení, ale možná jen do doby než ho to začne zajímat. Jo a možná o trošinku lépe šermuju, ale asi jen proto že se nebojím do toho pořádně třísknout a nepletu si tak často pravou a levou. Nedělám si z toho vrásky, pořád je spousta chlapů které trhnu kdykoliv si vzpomenu, stačí vybrat ten správný obor :-)

Eliza

Jsem lepší než chlap! To je téma na dnešek.

  • V čem máte nad většinou mužů navrch?
  • V čem jste lepší, než ten váš?
  • Podařilo se vám opravdu trumfnout nějakého muže?
  • Porazila jste silnější pohlaví v páce?
  • Opravila jste televizi zatímco on jen bezradně hleděl do jejích útrob?
  • Máte lepší paměť, zatímco své polovičce musíte jednu věc připomenout aspoň desetkrát?

Napište nám v čem jste lepší než chlap! Své příběhy, úvahy a zamyšlení posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejlepší bude odměněn dárkovou sadou Pickwick, ve které najdete tři druhy ovocných čajů a stylový hrneček.

Reklama