Ahoj! Domácích receptů je spousta. Bohužel některé domácí léky jsou pro mě nepoživatelné :-)

Cibuli s medem jsem si jednou nachystala a po zralé úvaze vylila do záchodu. Nedokázala jsem se přimět k polknutí. Slivovici si ráda dám, ale rozhodně ne když jsem nachcípaná. Opět mi protestuje žaludek.

Na co tedy věřím? Nedám dopustit na med když mě škrábe v krku - i třeba po zpívacím maratonu. Nedávám ho do čaje, ale klidně vycucám několik lžiček.

Při prvních příznacích nachlazení nasazuju echinaceovou tinkturu a jako prevence se mi v poslední době osvědčila hlíva ústřičná. Dopřávám si kapsle nebo takové bobonky kde je hlíva smíchaná se sušeným ovocem a rakytníkem. Není to přípravek z nejlevnějších, ale zase obsahuje jen minimum přidaných látek a hlavně kombinuje vitamín C s vlákninou. Musím to zaklepat, už několik let mě chřipka i většina viroz minula, což připisuju včasnému zásahu právě hlívy a echinacey.

Kdysi jsem zkoušela užívat vitamín C, ale jako prevence mě nenadchnul. Rozhodně nefungoval ve fázi "lechtání v nose, pálení v očích". Citrony si dávám jako studenou citronádu s javorovým sirupem.

kromě nachlazení občas řeším náběh na zánět močového měchýře. Tady aplikuji jako prevenci brusinkové preparáty a když už to začne vypadat špatně využiju desinfekční účinky urologického čaje - vybírám ten s Jehlicí trnitou nebo s Medvědicí lékařskou. Když není zbytí, ráda sáhnu po lékařem předepsaných antibioticích - pokud jsou oprávněná. Nejsem masochista a nehodlám být nemocná déle než je nezbytně nutné. Naštěstí jsem antibiotika měla v posledních 5-ti letech jenom jednou.

Bacilové a viry jsou potvůrky, radši jim neotvírat cestu. Hezký den kdy bude stačit čaj a med.

Eliza

Text nebyl redakcí upraven.

Ještě hodinu mi můžete posílat své recepty proti chřipce, nachlazení i dalším zimním neduhům!

Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama