Ahoj jedlíci, jídlo je mojí oblíbenou činností od malinka. Kdybych se nehlídala, tak to přesáhne všechny meze, ale nedá se nic dělat. Občas je potřeba talíř odložit!

Maminka je výtečná kuchařka která se nebojí experimentů, takže jsem měla na co navázat. Ne nadarmo charakterizuje jeden vtip ženu jako bytost která se živí tím co si uvaří. Takže vařím ráda, ale když mám klid a prostor. Nevadí mi stísněné podmínky - jeden vařič, jeden hrnec a nůž - ale vadí mi stres a připomínky. Takže nadšeně vyvářím pro kamarády na vodě a nerada si pouštím moc lidí do kuchyně.

Ačkoli nejsem vegetarián, asi dvě nejoblíbenější jídla jsou zeleninová - tedy z těch která vařím pravidelně. Můj muž je ochoten konzumovat téměř cokoliv z mojí kuchyně, ale pravidelně si jako slavnostní jídlo objednává brokolici v omáčce s nivou a já už se moc těším na květák po Římsku.

Nejprve osmahnu plátky česneku na oleji - potud je začátek obou receptů stejný, kupodivu se do nich opravdu nehodí cibule. Na brokolici lze do oleje přihodit mandle, různá semínka, maso (libové - krůta, králík, panenka ...), ale základ je osmahnout zlehka rozporcovanou brokolici (jen aby zezelenala) a podlít bílým vínem. Po krátkém podušení (měla by zůstat křehká) se zamíchá na malé kousky rozdrobená niva a nechá se rozpustit v tekutině na lehkou omáčku. Pozor, tohle jídlo se nesolí - niva nebo podobný sýr je obvykle slaná až dost. Jako přílohu doporučuji těstoviny nebo čerstvé pečivo. Poměr: jedna brokolice (v obchodě obvykle cca 500g), asi tak 2 dcl vína, jeden klínek nivy - 100 až 150g.

Květák po římsku začíná podobně - osmahnout na oleji plátky česneku, ale pak se přidá nasekaná zelená petrželka, rajčatový protlak (ne kečup) a rozebraný květák. Osolí se, mírně podlije vodou a nechá se to dusit až květák změkne. Podáváme s novými brambory, posypané sýrem (eidam, gouda ...) a zbylou petrželkou. Ještě poměry - na jeden květák 3-4 stroužky česneku, jeden svazek petrželky a jeden protlak. Jednoduché, levné (když je květáková sezona) a žravé.

Mezi ostatní moje populární recepty patří žampionové koboučky plněné mletým masem, masové placičky s parmezánem, guláš z hlívy, ovocné knedlíky, minutkové steaky s karamelizovanou cibulí a brusinkami, čerstvý chleba s máslem, ovocné koláče, maso typu "běhalo to po zahradě, tak sem  to hodila na pánev", .......

dobrou chuť
Eliza

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Joooo, ta brokolice! Vždycky si ji v nějakém záchvatu koupím, pak ji uvařím a nikdy mi nechutná... a dělám to s jistou pravidelností jen proto, že je zdravá. :)


Dnešním tématem jsou

VAŠE OBLÍBENÁ JÍDLA, KTERÁ DOMA PŘIPRAVUJETE!

Pište, posílejte recepty, diskutujte, perte se za vaši nejlepší svíčkovou!

Které je u vás to nejoblíbenější jídlo? Co milujete vy, přítel, manžel, děti, tchyně, soused? Jak probíhá příprava, jste pečlivka, nebo máte za půl hodiny navařeno? Dneska se pořádně nadlábnem! Tak pište, jaký je koloběh jídel právě u vás! Inspirujte ostatní...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět JÍIDLO

Nejlepší příspěvek odměním hezkou sadou bambusového prostírání na stůl. Těšte se!

prostirani

Reklama