Foto: Shutterstock
Jíl je před zpracováním vystaven slunečním paprskům, které ho nejen vysušují, ale také dodávají sílu jeho léčebným vlastnostem. Už ve starověkém Egyptě věděli, že prášek z jílu působí antibakteriálně a detoxikačně. Má silné protizánětlivé účinky a je obzvlášť úspěšný v boji s akné a ekzematickou pokožkou. Škodlivé látky a bakterie jednoduše absorbuje a vytáhne z kůže ven. Dále je bohatý na stopové prvky a minerály: vápník, křemík (podporuje tvorbu kolagenu v pokožce), sodík, draslík, hořčík, zinek, velice důležitý je obsah železa. Jsou zde zastoupeny také jílové minerály. Poměry jednotlivých složek se liší dle konkrétního druhu jílu.
Jíl byl ve starověku součástí kosmetické výbavy egyptských faraonů. Byl také používán při mumifikacích. Lékaři ho dále využívali při léčbě zánětů, otoků i zlomenin. Prášek z jílu je právem nazýván elixírem mládí, protože při pravidelném užívání viditelně zpomaluje proces stárnutí, zpevňuje naši pokožku a zmenšuje otoky pod očima. Pleť hloubkově čistí, odstraňuje černé tečky a uzavírá póry. Pomáhá redukovat celulitidu a ošetřuje strie, proto je oblíbený v těhotenství. Dále se stará o naše vlasy – redukuje přebytečný maz, odstraňuje lupy a zpevňuje strukturu vlasu.
Goodie, 185 Kč / Notino, 86 Kč / Konjaková houba s růžovým jílem WhiteOrchid.cz, 300 Kč / Nobilis Tilia, 424 Kč / Goodie 185 Kč / Benu, 245 Kč
Foto: Se souhlasem Goodie, Notino, WhiteOrchid, Nobilis Tilia, Benu
Zdroj: Tiskové materiály Goodie, Nourished Life, Beautiful with Brain
Nový komentář
Komentáře
Já už si s akné opravdu celkem nevím rady. Zkoušela jsem už několik přípravků, ale zatím jsem ještě nenašla ten, který by mi s tím nějak dokázal pomoc. Spíš mám jednu horší zkušenost, a to s krémem po kterém jsem se osypala.