shutterstock-775928350.jpg
Foto: Shutterstock

Roušky od Elite

Chrudimská značka Elite vyrábějící punčochové zboží má dlouhou historii, byla založena před 94 lety. Majitelé firmy navázali na výrobu pleteného zboží, kterou se zabývala Marie Kunertová již od roku 1905. Zakladatelé tedy moc dobře věděli, jak se světem zamávala španělská chřipka, která svět i náš kraj sužovala po první světové válce. Jistě se modlili za to, aby se nic takového neopakovalo. Sice se tak nestalo za jejich života, ale za dobu fungování firmy ano. Společnost se nyní rozhodla, že pozastaví výrobu a místo punčoch bude šít roušky pro potřebné.

Zdravotnický materiál od H&M a Calzedonie

H&M přizpůsobilo výrobu tak, aby mohli vyrábět osobní ochranné pomůcky pro nemocnice a jejich pracovníky. Výroba využije své kapacity, včetně rozsáhlých nákupů a logistiky, aby mohla začít dodávat produkty co nejdříve. Týmy společnosti po celém světě se nyní společně podporují. „Koronavirus dramaticky ovlivňuje každého z nás a H&M Group se snaží, stejně jako mnoho jiných organizací, co nejlépe pomáhat v této mimořádné situaci. Je to z naší strany první krok v našem úsilí o podporu jakýmkoli způsobem. Všichni jsme v tom společně a musíme k tomu přistupovat co nejkolektivněji.“ Anna Gedda, Head of Sustainability H&M Group

Calzedonia reaguje na nedostatek potřebného vybavení v zdravotnickém sektoru způsobený pandémií koronaviru a dává k dispozici své materiální i výrobní zdroje potřebným. Od pondělí 23. března se několik z provozů této společnosti začalo zabývat produkcí zdravotnických roušek a ochranných oděvů.

Společnost nejprve uzavřela všechny své butiky v rizikových zónách a později i v celé Itálii, a to ještě předtím než byla vydána příslušná vládní opatření. Produkci roušek a ochranných oděvů se budou věnovat filiálky v italských městech Avio a Gissi a chorvatská továrna, kterou společnost sídlící ve Veroně rovněž vlastní. V počátečních fázích budou provozy schopné vyprodukovat 10 000 masek denně, objem produkce by se však měl v nastávajících týdnech zvyšovat.

Rozvoz polévek od Bageterie Boulevard

V současné situaci pomáhá každý, kdo může, a nejinak je tomu i u sportovců. V rámci akce „Jedeme k těm, kteří jedou dál“ vyzývá Bageterie Boulevard spolu s Kristianem Hynkem, cyklistickým vicemistrem světa a mistrem Evropy v MTB maratonu, ostatní cyklisty – ať už profesionály nebo amatéry, aby neházeli kolo do sklepa, ale posílili pohybem svůj organismus a zároveň využili svou energii k pomoci ostatním. Mohou se zapojit do tréninkového plánu B pro těžké dny a začít rozvážet teplé polévky zdarma těm, kteří nemají čas a mnohdy ani sílu si pro ně dojít - pracovníkům odběrových míst, kteří pomáhají v boji s koronavirem.

Reklama