S Eliškou jsem se seznámila díky společným známým a dnes už si myslím, že i díky podobnému naladění. Ne nadarmo se říká, že jak se člověk bude chovat k světu, svět se  bude chovat k němu… Zkrátka do života si vždy přitáhneme ty správné lidi, když se sami chováme správně.  

Mladá sportovní maminka mě okamžitě zaujala svou energií, poctivostí a pečlivostí, s kterými přistupovala k naší spolupráci.

Sama o sobě říká, že má ráda akční lidi a váží si práce druhých. Velký podíl má na tom jistě i to, že nesedí s rukama založenýma někde v pohodlí domova, ale pečuje nejen o svou rodinu, ale také lidi ve svém okolí, protože pro ně připravuje řadu krásných akcí.

Eliška Růžičková

A právě o nich si dnes budeme povídat, protože si myslím, že to je ta správná cesta, jak se naladit na pozitivní notu, přestat si stěžovat a užívat si všeho, co nám život dává.

Co byste k tomu na úvod řekla, Eliško, vy? Co vás motivuje k tomu, abyste místo koukání na nekonečné seriály v televizi věnovala tolik času pořádání nejrůznějších pohybových akcí pro veřejnost?
Naplňuje mě něco tvořit a vidět odvedenou práci za sebou. Nebojím se zlých jazyků, naopak mě nakopávají být lepší a houževnatější. Řídím se heslem „kdo nic nedělá, nic nezkazí“.

Vím, že vaše srdcová záležitost je akce HOUMR RUN...
Ano, jsem přímo pořadatel i organizátor. Když jsem se do toho pouštěla, netušila jsem, co je s tím starostí a zařizování. Najednou jsem se ocitla v džungli byrokracie, ale zdárně odolávám (směje se).

O co přesně jde? Jak byste ten svůj projekt, to vaše třetí dítě, čtenářkám popsala?
Jedná se o běh v terénu krásného prostředí zámku Konopiště. Původně to byl běh jen pro tatínky, proto název HOUMR. Ale rozšířili jsme jej i pro ostatní nadšence, abychom to neškatulkovali. Ta trasa bude pecka. Zatím si to naběháváme s manželem a různě kombinujeme a dolaďujeme k dokonalosti.

Je to nezisková akce, což mně trochu svazuje ruce, ale zatím se to i přes slzy a pot rýsuje ve skvělou akci, která má rodinnou atmosféru a lidskost, žádná „REJŽÁRNA“, a přitom dle mého názoru velmi profesionální přístup a zázemí.

Eliška Růžičková

Kolem běhání a sportování se točí většina vašich aktivit...
Dalším velikananánským projektem je NESSI family run. Tento běh jsem zas udělala tak trochu jinak. Je to rodinný běh - celá rodinka v akci. Nikde jsem nic podobného v našem okolí nenašla.

A opět jsem zvolila Konopiště, jelikož mám už své zkušenosti, co je na takové akci třeba. Jen trasa je samozřejmě krátká, lehčího charakteru. Děti mohou zdolat trasu v kočárku, na kole či odrážedle... Rodiče a starší děti musí po svých - nejlépe běh nebo prostě jen svižná prochajda 3 km, což odpovídá kolečku kolem Konopišťského rybníka.

Na tuhle akci se moc těším. Doufám ve fajn náladu, děti, smích, zábavu, zkrátka srandu, kterou si užijí všichni společně.

Samotnou mě to zlákalo. Ale teď od těch velkých akcí ke každodenní rutině.
Vedu komerční lekce posilovacího charakteru, dance, TRX, BOSU ve Family fitness Olgy Šípkové a ve Sport a relax clubu v Benešově, osobní tréninky a outdoor, což je teď moje nejoblíbenější a nejefektivnější forma tréninku pro lidi. Starám se o dvoje webové stránky a facebookové stránky.

A k tomu normální povinnosti ženy doma...
Ano, starám se o dvě holčičky a manžela. Je to někdy rachota. Ráda vařím i peču, ale není na to vždycky síla, tak někdy má rodina k večeři jen míchaná vajíčka nebo co dům dá. Naštěstí holčičky milují vajíčka na sto způsobů. No ne vždy jsem vzornou matkou za plotnou, to přiznávám. A manžel je také nenáročný, dokonce i občas rád sám něco navaří. Nechci to říkat moc nahlas, ale mám doma skvělého chlapa.

Eliška Růžičková

Nedávno jste s manželem byla na velkém fitness kongresu, úplně hmatatelně jsem cítila vaše nadšení, že si společně dáte někde do těla. Je to asi hodně osobní otázka, ale tyhle chvíle vás určitě hodně spojují, nemám pravdu? Dovedete si představit, že byste společně nic nepodnikali?
S manželem jezdíme po extrémních překážkových závodech jako je Army run, Universalman, Spartan race aj. Pak samozřejmě nesmí chybět klasika We run Prague, půlmaratony, Benešovská desítka, Avon běh... Je toho poslední dobou hodně. A je to náš společný koníček bez dětí. Rozhodně nás to hodně sbližuje a dokonce i společně trénujeme a relaxujeme nejlépe v „sauničce“ nebo u dobrého filmu s kvalitní sedmičkou.

Když to tak poslouchám, vypadá to až neuvěřitelně, co vše stíháte. Prozraďte, jak to děláte?
Velké poděkování za to, že takto funguji, patří mé rodině. Babičky, prababičky, manžel, tety - bez nich bych tohle vše nedávala...

Děkujeme za rozhovor a věříme, že vaše povídání může některou čtenářku inspirovat v rozjetí podobných aktivit u ní v regionu.

Kontakt:

www.eliska-fitness.cz

Foto: Gabriela Pausa

Přečtěte si také:

Reklama