K dnešnímu tématu se vyjádřila také Elis19, maminka tří synů, kteří všichni vystudovali. Na jaké škole, to se dozvíte v jejím příspěvku.

Dobrý den, k dnešnímu tématu chci jen říci, že moji tři synové navštěvovali státní základní školu, jelikož na tak malém městě kde bydlíme, prostě žádná soukromá není.

Absolvovali státní gymnázium a studovali na státních vysokých školách, respektivě nejmladší ještě dostudovává. Bylo a je to finančně velmi náročné, naštěstí se dobře učili a tak měli nárok na prospěchové stipendium. Nicméně je to to jediné věno, které jsme jim mohli poskytnout,ale určitě toho nelitujeme. Takže srovnání mezi soukromými školami a státními z pohledu rodiče nemám.

Jisté srovnání má však můj prostřední syn, který dva roky učil na soukromé obchodní střední škole, kde většina studentů, neříkám, že všichni, hřešila na dojem, že když jim rodiče školu platí, tak budou mít známky a maturitu zadarmo. Byli pak velmi překvapeni, že některé z nich ani k maturitě nepustili. Teď učí na státním gymnáziu a je tu více spokojený, má i pocit, že děti jsou cílevědomější.

Když se totiž dítě bude chtít učit (a finance to dovolí), tak je úplně jedno jestli to bude na soukromé či státní škole, je to samozřejmě jen můj názor, ostatní s ním nemusí souhlasit.

Zdraví Elis19

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

A to já myslím, že s ní bude většina souhlasit. Je to hlavně v dítěti, ne v penězích.
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Školy soukromé versus státní

  • Jaký je váš názor na školy státní a školy soukromé?
  • Jsou soukromé školy podle vás jen pro vyvolené, nebo jsou dostupné všem?
  • A nevyrovná se školné ve školách soukromých pomalu už k učebním pomůckám ve školách státních?
  • Na jakou školu chodí vaše děti?
  • Pokud na soukromou, od jaké třídy? Už od první základní?
    Nebo až na střední, na vysokou?

Těším se na vaše příspěvky a taky, že se něco nového dozvím :)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: Vlastivědnou knihou: Putování s knihou a meruňkovým šamponem Garnier (ten je pro děti)

ddd

Reklama